To je válec! Squashista Koukal vyhrál na Madeiře a slaví 33. titul PSA

Autor: rjm
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Český squashový suverén Jan Koukal zase slaví. Před dvěma týdny triumfoval ve Francii a nyní je šampionem Madeira International Open Squash 2015. Ve finále vyhrál 3:1 na sety nad letošním juniorským mistrem Evropy Georgem Parkerem. „Set a půl mi trvalo, než jsem na něj našel účinnou protizbraň na jeho brutální ofenzivu,“ přiznal po finále spokojený Koukal, který píše svými úspěchy squashovou historii.

Parker zvládl úvod finále lépe a vedl 1:0 na sety. „Na začátku na mě slušně vletěl,“ připustil Koukal. Ve druhé sadě se ale začal vývoj utkání otáčet. „Nakonec se to povedlo a vyhrál jsem 3:1 na sety. Takže můžu v neděli s 33. titulem PSA v kapse cestovat domů,“ svěřil se na sociální síti Facebook.

Koukal má prostě v posledních týdnech parádní formu a dokonce se zapsal do historie squashe. „Zjistil jsem, že jsem se minulým vítězstvím ve Francii zapsal do historie, protože jsem jako první squashista vyhrál aspoň jeden PSA titul dvanáct let po sobě,“ pochlubila se česká squashová jednička.

Drží i další rekord, když odehrál nejvíc PSA turnajů za kalendářní rok, zvládl hrát na 25 akcích.