19. prosince 2017 • 08:42

Unikátní moment: Egyptští bratři bojovali o squashový titul

Autor:
Do mužského finále šampionátu v Manchesteru se probojovali egyptští bratři – Mohamed a Marwan El Shorbagy.
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Já proti bráchovi, brácha proti mně. Tohle pořekadlo by se dalo použít při světovém šampionátu ve squashi, které se uskutečnilo o víkendu v Manchesteru. Do mužského finále se totiž probojovali egyptští bratři – Mohamed a Marwan El Shorbagy. V unikátním duelu se po pětisetové bitvě radoval ten starší ze sourozenců (Mohamed). „Bylo to neskutečné. O něčem takovém jsme snili, když jsme byli malí,“ prohlásil nový squashový vládce.Bitva sourozenců? To se naposledy přihodilo australským squashistkám Grinhamovým v roce 2007. V případě bratrů se však jednalo o finálovou premiéru na světovém squashovém šampionátu. Egyptské duo mělo přitom zcela podobnou kariéru. Oba pocházejí z nekonečné líhně tamních squashistů, oba pak odcestovali trénovat do Anglie. A to rovnou do školy v Millfieldu, kde je učil slavný trenér Jon Barrington. „Za vše ale nejvíce vděčíme naší matce, která nás v začátcích trénovala, zařizovala turnaje a cestování. Vítězství patří jí,“ prohlásil Mohamed El Shorbagy.

Právě Basma, matka dvou finalistů, seděla u skleněného kurtu v první řadě. Společně s diváky byla svědkem mimořádně dramatické show – zápas se protáhl až do pátého setu. Skončil po 71 minutách. „Doufejme, že je to začátek našich velkých vzájemných bitev,“ prohlásil úřadující světový šampion. Co na to o dva roky mladší jeho bratr? „Mohamed hrál skvěle, zasloužil si to. Já však nedám pokoj, dokud titul mistra světa nevybojuji,“ doplnil Marwan.

Také ženské finále bylo v režii Egyptu, letošní šampionkou se na třetí finálový pokus stala Raneem El Welily. „Jen to potvrzuje jejich dominanci. Od mládí egyptští hráči trénují velké dávky, mají obrovskou členskou základnu,“ popsal Tomáš Fořter, generální sekretář České asociace squashe.. „U egyptských bratrů je navíc patrná anglická škola, protože celkem brzy odešli do Velké Británie. Jejich hra je velice všestranná. Jméno El Shorbagy budeme vídat velice často.“

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  squash, egypt, bratři
 Klasická verze
Mobilní verze