31. ledna 2018 • 08:30

Squash má luxusní medaile. Bojovat o ně budou o víkendu junioři

Autor:
O tyhle medaile budou bojovat squashisté na mistrovství republiky v kategorii žen.
TOP VIDEA
Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům
SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Unikátní památku obdrží nejlepší hráči, kteří se umístí na medailových příčkách republikových šampionátů. Česká asociace squashe nechala vyrobit medaile na zakázku s luxusním designem. Poprvé se budou rozdávat na mistrovství České republiky juniorů, které se uskuteční o víkendu v Praze v SB Centru. „Výsledná podoba medailí vzešla ze tří návrhů. Nejvíce se nám líbila silueta squashisty. Kromě samotné medaile obdrží hráči i krabičku s gratulací a s certifikátem prokazujícím jedinečnost,“ sdělil Tomáš Fořter, generální sekretář ČASQ.Medaile se budou rozdávat na domácích vrcholných squashových akcích po dobu deseti let. Vytvořila je společnost WORLD SPORT DESIGN, která se specializuje na výrobu individuálních sportovních trofejí pro řadu mezinárodních sportovních federací. Své první držitele najdou již o tomto víkendu, kdy se uskuteční šampionát juniorů. Účastní se ho 142 hráčů v celkem 10 kategoriích od jedenácti do devatenácti let. Nejnapínavější bude souboj devatenáctiletých squashistů, kde na sebe narazí Viktor Byrtus s Ondřejem Vorlíčkem. Velká naděje domácí scény – ostravský Byrtus, bude bojovat o titul ještě i v kategorii do 17 let.

„Velice rád bych o víkendu získal dvě nové zlaté medaile. Moc se mi líbí,“ dodal Byrtus, který vybojoval titul také na lednovém Czech Junior Open, mezinárodnímturnaji nejvyšší juniorské kategorie. Tam celkem čeští hráči získali deset medailí. „Jsem rád, že naši junioři patří mezi evropskou juniorskou kvalitu. Máme hodně nadějí do budoucna,“ pochvaloval si Tomáš Cvikl, předseda České asociace squashe. O luxusní medaile se utkají také dospělí squashisté na mistrovství České republiky, které se uskuteční začátkem března v Galerii Harfa.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze