Squash má luxusní medaile. Bojovat o ně budou o víkendu junioři | iSport.cz
31. ledna 2018 • 08:30

Squash má luxusní medaile. Bojovat o ně budou o víkendu junioři

Autor:
O tyhle medaile budou bojovat squashisté na mistrovství republiky v kategorii žen.
TOP VIDEA
Parádní Diopovo představení. Podívejte se na jeho hattrick a skvělý výkon proti Sigmě Parádní Diopovo představení. Podívejte se na jeho hattrick a skvělý výkon proti Sigmě
TOP 5 VLASTŇÁKŮ: Smolaři z Dukly a Karviné! Janečka s Chlumeckým vládnou tabulkám TOP 5 VLASTŇÁKŮ: Smolaři z Dukly a Karviné! Janečka s Chlumeckým vládnou tabulkám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Unikátní památku obdrží nejlepší hráči, kteří se umístí na medailových příčkách republikových šampionátů. Česká asociace squashe nechala vyrobit medaile na zakázku s luxusním designem. Poprvé se budou rozdávat na mistrovství České republiky juniorů, které se uskuteční o víkendu v Praze v SB Centru. „Výsledná podoba medailí vzešla ze tří návrhů. Nejvíce se nám líbila silueta squashisty. Kromě samotné medaile obdrží hráči i krabičku s gratulací a s certifikátem prokazujícím jedinečnost,“ sdělil Tomáš Fořter, generální sekretář ČASQ.Medaile se budou rozdávat na domácích vrcholných squashových akcích po dobu deseti let. Vytvořila je společnost WORLD SPORT DESIGN, která se specializuje na výrobu individuálních sportovních trofejí pro řadu mezinárodních sportovních federací. Své první držitele najdou již o tomto víkendu, kdy se uskuteční šampionát juniorů. Účastní se ho 142 hráčů v celkem 10 kategoriích od jedenácti do devatenácti let. Nejnapínavější bude souboj devatenáctiletých squashistů, kde na sebe narazí Viktor Byrtus s Ondřejem Vorlíčkem. Velká naděje domácí scény – ostravský Byrtus, bude bojovat o titul ještě i v kategorii do 17 let.

„Velice rád bych o víkendu získal dvě nové zlaté medaile. Moc se mi líbí,“ dodal Byrtus, který vybojoval titul také na lednovém Czech Junior Open, mezinárodnímturnaji nejvyšší juniorské kategorie. Tam celkem čeští hráči získali deset medailí. „Jsem rád, že naši junioři patří mezi evropskou juniorskou kvalitu. Máme hodně nadějí do budoucna,“ pochvaloval si Tomáš Cvikl, předseda České asociace squashe. O luxusní medaile se utkají také dospělí squashisté na mistrovství České republiky, které se uskuteční začátkem března v Galerii Harfa.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze