31. ledna 2018 • 08:30

Squash má luxusní medaile. Bojovat o ně budou o víkendu junioři

Autor:
O tyhle medaile budou bojovat squashisté na mistrovství republiky v kategorii žen.
TOP VIDEA
Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse
Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra
VŠECHNA VIDEA ZDE

Unikátní památku obdrží nejlepší hráči, kteří se umístí na medailových příčkách republikových šampionátů. Česká asociace squashe nechala vyrobit medaile na zakázku s luxusním designem. Poprvé se budou rozdávat na mistrovství České republiky juniorů, které se uskuteční o víkendu v Praze v SB Centru. „Výsledná podoba medailí vzešla ze tří návrhů. Nejvíce se nám líbila silueta squashisty. Kromě samotné medaile obdrží hráči i krabičku s gratulací a s certifikátem prokazujícím jedinečnost,“ sdělil Tomáš Fořter, generální sekretář ČASQ.Medaile se budou rozdávat na domácích vrcholných squashových akcích po dobu deseti let. Vytvořila je společnost WORLD SPORT DESIGN, která se specializuje na výrobu individuálních sportovních trofejí pro řadu mezinárodních sportovních federací. Své první držitele najdou již o tomto víkendu, kdy se uskuteční šampionát juniorů. Účastní se ho 142 hráčů v celkem 10 kategoriích od jedenácti do devatenácti let. Nejnapínavější bude souboj devatenáctiletých squashistů, kde na sebe narazí Viktor Byrtus s Ondřejem Vorlíčkem. Velká naděje domácí scény – ostravský Byrtus, bude bojovat o titul ještě i v kategorii do 17 let.

„Velice rád bych o víkendu získal dvě nové zlaté medaile. Moc se mi líbí,“ dodal Byrtus, který vybojoval titul také na lednovém Czech Junior Open, mezinárodnímturnaji nejvyšší juniorské kategorie. Tam celkem čeští hráči získali deset medailí. „Jsem rád, že naši junioři patří mezi evropskou juniorskou kvalitu. Máme hodně nadějí do budoucna,“ pochvaloval si Tomáš Cvikl, předseda České asociace squashe. O luxusní medaile se utkají také dospělí squashisté na mistrovství České republiky, které se uskuteční začátkem března v Galerii Harfa.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze