Squashový Prague Open ovládl fanoušek Liverpoolu z Egypta | iSport.cz
30. srpna 2018 • 19:23

Squashový Prague Open ovládl fanoušek Liverpoolu z Egypta

Autor: pk
Squashový Prague Open ovládl fanoušek Liverpoolu
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Suverénním způsobem opanoval Egypťan Shehab Essam turnaj Prague Open. Ve sportovním areálu Hamr v Záběhlicích přehrál první nasazený hráč Fina Mika Äijänena skoro za půl hodiny 3:0 na sety. Egyptský squashista tak vyhrál svůj čtvrtý turnaj na okruhu PSA. A hlavně potvrdil, co se o hráčích z této země říká. „Proč jsme tak silní? Je nás hodně a máme své hvězdy, které jsou u nás hodně populární,“ potvrdil Essam, 78. hráč světového žebříčku. Akce byla podporovaná Magistrátem hlavního města Prahy a Městskou částí Prahy 10.Jen málokdy zavítají do České republiky egyptští squashisté. Africká země tomuto sportu dlouhodobě dominuje. Mezi deseti nejlepšími je šest Egypťanů, čtyři z nich jsou rovnou nejlepší. „Hodně dětí u nás se squashem začíná, všechny si hrají na El Shorbagyho nebo Ali Faraga,“ tvrdil Essam, který v Praze vyhrál čtyři zápasy. Je však v Egyptě squash populárnější než fotbal? „To zase ne,“ odpoví jasně Essam. „Ale postupně se mu blížíme. Čím více úspěchů máme, tím více lidí u nás squash sleduje. Teď se nám daří hodně.“

Sám Essam je fanoušek fotbalového Liverpoolu. Ano, důvod je jasný - Mohamed Salah, patrně nejlepší africký fotbalista současnosti. „Dívám se na něho každý víkend. Asi jako každý egyptský fanoušek. Ale zároveň přeji také Barceloně,“ doplnil Essam, který během Prague Open vyřadil ve druhém kole českého juniora Davida Zemana. „Byl velmi rychlý a skvěle četl hru. Úder, který by byl proti jiným soupeřům vítězný, on dokázal s přehledem vrátit,“ popisoval Zeman.

Pro Essama byl Prague Open prvním turnajem v nové sezoně. Ve výměnách je trpělivý, vyčkává, poté však nekompromisně zakončí. „Má skvělou reakci, umí si soupeře účinně přichystat. Má takový anglický vyčkávací styl,“ prohlásil Tomáš Fořter, generální sekretář České asociace squashe a hlavní organizátor turnaje. V Praze by se mohl prestižní turnaj PSA zase objevit na přelomu listopadu a prosince.

Témata:  squash, Prague Open

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud