17. září 2008 • 18:39

Kostěňuková je mistryní světa

Autor:
Navara
TOP VIDEA
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novou šachovou mistryní světa se dnes stala Ruska Alexandra Kostěňuková. Ta ze čtyř finálových partií proti Číňance Chou I-fan získala 2,5 bodu a rozhodla o svém titulu bez nutnosti hrát dodatečné partie v rapid šachu.Čtyřiadvacetiletá Ruska se do finále probojovala již podruhé, před sedmi lety podlehla jiné Číňance Ču Čchen. Nyní proti ní nastoupila v Nalčiku teprve čtrnáctiletá hráčka považována za obrovský talent.

Kostěňuková se ujala vedení hned v neděli, kdy vyhrála s černými figurami. I v dalších partiích byla blízko vítězství, Číňanka ale vždy perfektní obranou dokázala uhrát remízu.

Žádná z českých šachistek se na MS nekvalifikovala, dlouhodobě nejlepší světová hráčka Judith Polgárová se tradičně ženských turnajů neúčastní.

Výsledek - finále:
Kostěňuková (Rus.) - Chou I-fan (Čína) 2,5:1,5.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze