Čtrnáctkrát postřelený Collier ochrnul | iSport.cz
30. září 2008 • 09:51

Čtrnáctkrát postřelený Collier ochrnul

Autor: ČTK
Americký fotbal
TOP VIDEA
Ondrášek? Správný magor, chválí Švancara. Do Plzně se hodí
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šestadvacetiletý hráč amerického fotbalu Richard Collier se stal třetím hráčem zámořské ligy NFL, který byl za posledních 18 měsíců postřelen. Hráč klubu Jacksonville Jaguars vinou vážných zranění od pasu dolů ochrnul.Navíc mu lékaři museli nad kolenem amputovat levou nohu. "Už je mimo nebezpečí, myslím, že ho brzy propustíme," citovala agentura AP lékaře nemocnice v Jacksonville Andyho Kerwina, podle kterého už Collier nikdy nebude chodit.

Ke střelbě, při níž byl Collier zasažen celkem čtrnácti kulkami, došlo na začátku září. Collier s bývalým spoluhráčem Kennethem Pettwayem čekali v autě před domem ve floridském Jacksonville na dvě ženy, když do vozu začal neznámý útočník střílet.

Hráč Jaguars byl mimo jiné pětkrát zasažen do močového měchýře, dvě další kulky přerušily míchu. Pettway vyvázl z incidentu bez zranění.

Podle policie byl Collier, který si ze střelby nic nepamatuje, vytipovaným terčem útoku. Motiv je však podle agentury AP zatím neznámý.

Pro NFL je to již třetí případ postřeleného hráče za poslední rok a půl. Loni v listopadu byl ve svém domě v Miami lupiči postřelen čtyřiadvacetiletý Sean Taylor z týmu Washington Redskins. Vážným zraněním následně podlehl.

Poté byl při cestě z novoročního večírku Denveru Broncos zastřelen Darrent Williams.

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud