Ocelová pěst Kličko provokuje | iSport.cz
11. října 2008 • 14:00

Ocelová pěst Kličko provokuje

Autor: frc
Vladimír Kličko
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve víru psychologické bitvy se nese očekávaný comeback boxerské hvězdy Vitalije Klička, jenž se v Berlíně po čtyřleté odmlce utká se Samuelem Peterem z Nigérie o titul mistra světa WBC v těžké váze.Ukrajinská hvězda provokuje, soupeř to těžce nese. Zápas má skončit před limitem knockoutem jednoho z mužů v rukavicích. Jiné východisko prý při srážce síly a techniky Klička s vůlí a tvrdostí Petera neexistuje. A také kvůli jejich osobním antipatiím.

Už pondělní tisková konference v německém Berlíně naplno odhalila napětí, které před očekávaným duelem panuje. Představení akce probíhalo jen v němčině. Kvůli tomu současný šampion Peter s přezdívkou Noční můra předvedl emocionální výstup.

Nejprve se vztekal v angličtině a pokřikoval na svého soupeře, pak natruc odpovídal přítomným novinářům pouze ve svém rodném jazyce. „Chtěl jsem, aby všichni viděli, jak jsem se cítil. Tohle je rána pod pás,“ běsnil 28letý ranař, jehož Kličko naplno dorazil, když se během focení snažil odebrat mu z náruče mistrovský pás.

Byl to symbol toho, že se ocenění před lety kvůli zranění kolena vzdal. Nyní ve 37 letech využil právo „mistra ve výslužbě“ a vyzval dosavadního krále.

„Je to psychologická hra. Sleduju soupeře, jak je každým dnem více nervózní,“ popisoval s úsměvem starší bratr současné jedničky na poli supertíhy Vladimira Klička (vládce asociací WBO a IBF). Ten zatím jako jediný dokázal Petera porazit a sourozenci dával v přípravě mnoho rad.

Jednou z nich byla i snaha rozhodit labilnějšího protivníka. „Snažím se o to neustále. Už se mi například nedokáže dlouho dívat do očí. A jak víme, oči jsou zrcadlem duše,“ dodal boxer přezdívaný Ocelová pěst.

Peter je před dnešním bojem v nevýhodě. Už jen fakt, že jako obhájce pásu WBC nemá za sebou kulisu domácího prostředí, je nestandardní. Kličkova promotérská společnost K2, kterou vlastní Vitalij s Vladimirem, naopak sídlí v Německu.

Tam je domov rodinné firmy, jež zde inkasuje tučné příjmy z reklamy. Bez potíží tak přeplatila nabídku stávajícího šampiona.

Tím je slavný Don King. Protřelý promotér v úvodech pomáhal oběma Kličkům, ale obíral je o peníze, proto od něj odešli a postavili se na vlastní nohy. Pokud nyní Vitalij porazí jeho elitního chráněnce, bude to dokonalá pomsta.

Zápas v berlínské O2 Aréně bude hrát pro Klička. Při comebacku mu má aplaudovat 13 tisíc diváků. Ukrajinský rohovník s vysokoškolským titulem, jenž během pauzy neúspěšně kandidoval na starostu Kyjeva, chce Petera zničit i kvůli jeho manažerovi.

Témata:  sport, box, kličko, Peter

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud