Velkou pardubickou vyhrála opět Sixteen | iSport.cz
12. října 2008 • 16:15

Velkou pardubickou vyhrála opět Sixteen

Autor: ČTK
Josef Bartoš s bělkou Sixteen.
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dostihová komise rozhodla o tom, že vítězkou 118. ročníku Velké pardubické steeplechase se stala stejně jako před rokem osmiletá bělka Sixteen, kterou vedl žokej Josef Bartoš.Původní vítěz Amant Gris byl diskvalifikován za neobjetí otočného bodu. Druhý skončil Hirsch a třetí místo obsadil s Juventusem legendární Josef Váňa, který je současně trenérem vítězné klisny.

Žokej Marek Stromský v sedle Amant Grise už po doběhu tušil, že jeho radost nemusí trvat dlouho. "Snad nebudu diskvalifikován, to by bylo neštěstí," uvedl v cílovém prostoru ještě před rozhodnutím dostihové komise. Ta ho po krátkém jednání z dostihu o 4,5 milionu korun vyloučila za zkrácení trati.

Bartoš, jenž vystřídal v sedle Sixteen loňského vítězného žokeje Dušana Andrése, si připsal druhý triumf ve Velké pardubické po předloňském úspěchu s Decent Fellowem.

"Samozřejmě jsem šťastný, ale moje pocity jsou rozporuplné. Viděl jsem nešťastného kolegu Marka Stromského ve vážnici, navíc stejná stáj ještě přišla v závodě o Klipa," připomněl tragédii velmi aktivního koně, který musel být po krkolomném pádu v první polovině dostihu na místě utracen.

Trenér obou smutných hrdinů dostihu Milan Theimer nad dvojí tragédií mohl jen zoufat. "Asi Markovi dáme příště buzolu, aby trefil do cíle," řekl hořce v rozhovoru pro Českou televizi.

Juventus, kterému přála kvůli Váňovi staršímu většina publika, začal opatrně a stejně jako všichni ostatní koně v klidu skočil Velký Taxisův příkop. Kvůli ztrátě bičíku pozdě nastoupil do finiše a nakonec bojoval alespoň o dotovanou pozici.

"Bičík jsem ztratil dokonce dvakrát a pokaždé mi vypomohli soupeři. Poprvé Raffael Romano, podruhé Libor Sedlář," svěřil se pětapadesátiletý žokej, který podle svých slov jel slavný dostih naposledy. Vyplnilo se mu totiž přání - v poli soupeřů byl i jeho sedmnáctiletý syn Josef, který s Decent Fellow dojel na pátém místě.

118. ročník Velké pardubické steeplachase (6900 metrů, 4,5 mil. korun):
1. Sixteen (ž. Josef Bartoš, trenér Josef Váňa st., majitel Jaroslav Bouček), 2. Hirsch (ž. Kousek), 3. Juventus (ž. Váňa st.), 4. Numero Due, 5. Decent Fellow.

Rámcové dostihy:
I. Nikas (Urbánek) - Chenonceau - Kasim.
II. Ignacio (ž. Faltejsek) - Desterro - Nepal.
III. Bremen Plan (ž. Stromský) - Red Dancer - Tiumen.
IV. Color Man (ž. Faltejsek) - Shadow - Maracant.
V. Aspirant (ž. Kousek) - Archea - Sonoda.
VI. Royal Mougins (ž. Johnson) - Jaady - Amber Hill.
VII. Tomis (ž. Myška) - Pocci - Ascot.

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud