2. listopadu 2008 • 17:16

Vítězem MS v akrobatickém létání je Arch

Autor:
Ve dvou (a více) se to lépe táhne...
TOP VIDEA
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rakušan Hannes Arch se dnes v australském Perthu stal absolutním vítězem mistrovství světa v akrobatickém létání Red Bull Air Race.Jednatřicetiletý pilot potřeboval v závěrečném podniku seriálu získat alespoň bod k definitivní jistotě celkového triumfu a na závěr šampionátu skončil třetí.

Druhé místo v osmidílném seriálu za prvním evropským vítězem v historii získal Brit Paul Bonhomme, který před více než 200.000 diváky závod v Austrálii vyhrál. Třetí skončil celkově Američan Kirby Chambliss.

V závodech přezdívaných "Formule 1 ve vzduchu" soupeří nejlepší piloti světa v nízkém letu na dráze s dvacet metrů vysokými nafukovacími pylony. Těm se říká vzdušné brány a piloti kolem nich prolétají rychlostí až 370 km/h a při přetížení 12 G.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>
Klasická verze
Mobilní verze