7. listopadu 2008 • 15:55

Moderní gymnastky se utkají na Slovensku

Autor:
Malé gymnastky
TOP VIDEA
Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Souboj Bělorusky Inny Žukovové s ruskou moderní gymnastkou Věrou Sesinovou a Irinou Riesenzonovou z Izraele bude vrcholem finále osmidílného seriálu Grand Prix.To se uskuteční o víkendu v Bratislavě. Z českých gymnastek zasáhnou do finálového závodu letošní mistryně republiky ve víceboji Nela Radiměřská a také Vendula Zámorská.

"I když se v Bratislavě sešla silná konkurence, Radiměřská by se mohla prosadit alespoň ve třech disciplínách do finále," uvedla trenérka českých reprezentantek Zdena Schinzelová.

V Grand Prix se hodnotí všechna náčiní zvlášť. Žukovová je v čele průběžného pořadí ve cvičení s obručí, švihadlem a stuhou, pouze s kužely je druhá za Riesenzonovou.

Ve víceboji se v letošní Grand Prix nejčastěji prosazovala Sesinová, která zvítězila v Moskvě, v izraelském Holonu a v Berlíně. V Bratislavě se představí také Olga Kapranovová, jež v dubnu vyhrála závod v Brně.

Na startu bude naopak chybět olympijská vítězka Jevgenija Kanajevová, jež byla nejlepší ve víceboji v Thias a v Marbele. Žukovová vyhrála víceboj jednou, když triumfovala v Burgasu.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>
Klasická verze
Mobilní verze