České stolní tenistky krok od medaile

0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Stolní tenistky Renata Štrbíková s Ivetou Vacenovskou jsou ve čtyřhře krok od další medaile z mistrovství Evropy. Ve třetím kole dnes zvítězily 3:2 nad Švédkami Carinou Jonssonovou a Marií Perssonovou.

Večer je čeká ve Stuttgartu čtvrtfinálové utkání proti Italkám Nicoletě Stefanovové a Tchan Wen-ling.

Od stupňů vítězů dělí český pár jediná výhra, protože o třetí místo se na ME nehraje.Štrbíková i Vacenovská už mají bronz ze soutěže družstev, který je prvním cenným kovem z ženské kategorie ME od rozpadu federace.

Ze třetího kola dvouher postoupila pouze Dana Hadačová. Účastnice olympijských her v Pekingu prohrála hladce první dvě sady se Srbkou Monikou Molnarovou, poté ale dokázala utkání otočit na 4:2. V osmifinále už na Italku Stefanovovou nestačila a prohrála jasně 0:4.

Její soupeřkou v osmifinále bude znovu Italka Stefanovová.Překvapivě houževnatý odpor kladla nejlepší Evropance Liou Ťia z Rakouska Štrbíková. V prvních třech sadách sice uhrála jen 15 výměn, pak ale zabrala a v šestém setu měla dokonce tři setboly.

Nakonec je ale nevyužila a odešla poražena 2:4.Vacenovská a Tomáš Pavelka proti svým soupeřům neuhráli ani set.

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:

Apolonia (Portug.) - Pavelka (ČR) 4:0 (6, 5, 12, 5).

Čtyřhra - 3. kolo:

Wang Ceng-i, Blaszczyk (Pol.) - Habesohn, Prokopcov (Rak./ČR) 3:2 (5, -9, 6, -6, 8).

Ženy:

Hadačová (ČR) - Molnarová (Srb.) 4:2 (-9, -2, 4, 6, 8, 7),
Liou Ťia (Rak.) - Štrbíková (ČR) 4:2 (6, 7, 2, -4, -9, 10),
Wu Ťia-tuo (Něm.) - Vacenovská (ČR) 4:0 (7, 11, 6, 16).

Štrbíková, Vacenovská (ČR) - Jonssonová, Perssonová (Švéd.) 3:2 (5, -10, -7, 9, 6).