12. března 2010 • 21:34

Konečný v Praze nezklamal, vyhrál ve čtvrtém kole

Autor:
Lukáš Konečný
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká jednička profesionálního boxu Lukáš Konečný splnil dnes na galavečeru v Praze roli favorita, porazil Ionuta Trandafira Ilieho z Rumunska a připsal si 43. výhru v šestačtyřicátém zápase. Jedenatřicetiletý Konečný vyhrál k.o. ve čtvrtém kole a obhájil tak pás pro českého šampiona střední váhové kategorie."Zápas jsem měl pod kontrolou. Už v prvním kole jsem viděl, že to půjde na spodek. Že to cítí a asi půjde na zadek," řekl Konečný novinářům. Díky převaze od prvního kola se ale na druhou stranu příliš uklidnil. "Tušil jsem, že to nebude nic těžkého. Výkonu to ale moc nepřidalo," přiznal.

Člen německé stáje SES měl v třetím kole menší problémy s krvácením z nosu, i proto se pokusil duel rychle ukončit. "Poslední dobou mám rýmu a krev mi teče i při sparingu. Snažil jsem se ji vysmrkat, ale nebylo to nic hrozného. Zlomený nos je horší," pousmál se Konečný.

Dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa Ilieho tvrdě trefoval pravou rukou na 'spodek' a ve čtvrtém kole jej poslal na zem. "Byl jsem v klidu, ale nechtěl jsem zbytečně riskovat. Věděl jsem, že je nahulenej, a když šel na zem, tak jsem viděl, že se asi nezvedne," uvedl boxer, jenž si připsal 21. výhru k.o.

Konečný boxoval netradičně už jako třetí, přestože šlo o jediný titulový zápas večera. V dalším programu dostali přednost boxeři vyšších váhových kategorií.

Brněnský rodák měl původně nastoupit jako šestý, poté čtvrtý a nakonec nastoupil jako třetí. "Nebylo to moc příjemné, protože jsem musel měnit přípravu. Nakonec jsem to ale zvládl," uvedl. Konečného zápas přitom začal trapasem organizátorů, kteří Iliemu zahráli omylem litevskou hymnu místo rumunské.

V aréně divadla Milenium se představili i další čeští boxeři. Ladislav Kutil se do profiringu vrátil po dvou letech a dokázal oplatit porážku Nicku Okothovi z Británie, jenž jej zdolal v jeho předešlém zápase. Zvítězili také Tomáš Adámek, Roman Kracík a Bronislav Kubín.

Pražský galavečer měl i charitativní podtext. Organizátoři věnovali část výtěžku z prodeje vstupenek na pomoc zemětřesení postiženému Haiti.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, box, konečný
 Klasická verze
Mobilní verze