21. března 2010 • 00:08

VIDEO: Kličko knokautoval Chamberse a uhájil tituly

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly
Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko obhájil tituly profesionálního mistra světa těžké váhy organizací WBO, IBF a IBO. Amerického vyzyvatele Eddieho Chamberse dnes na fotbalovém stadionu v Düsseldorfu porazil těžkým k.o. v posledním z dvanácti kol.Brzy čtyřiatřicetiletý Ukrajinec využíval proti svému někdejšími sparingpartnerovi výškovou převahu a držel si ho v bezpečné vzdálenosti od těla. Pasivní Chambers jej překvapil pouze v úvodu neboxerským přehozením přes hlavu, které by body získalo spíše v judu.

Podívejte se na knockout Klička:

360p 240p
Vladimir Kličko obhájil své titulu mistra světa po knockoutu Eddiho Chamberse


Padesát tisíc diváků v hledišti kvitovalo každý Kličkův tvrdý zásah, který na Chambersově tváři zanechával stopy. Američanovi z defenzivy nepomohla ani zdlouhavá výměna rukavice po 9. kole.

"Musím mu přiznat nějaký kredit, Chambers je velmi rychlý a silný," okomentoval Ukrajinec výkon svého o 14 centimetrů menšího a 16 kilogramů lehčího soupeře. "Nemá takovou ránu v ruce. Možná by mě mohl přeboxovat, kdyby mě unavil, to se ale nestalo."

Eddie Chambers po knockoutu od Vladimira Klička
Eddie Chambers po knockoutu od Vladimira Klička


"Rychlý Eddie" už v posledním kole jen vyčkával na konec, který však nečekaně přišel od Kličkovy levačky několik sekund před závěrečným gongem. Z úderu do spánku už se Američan nevzpamatoval a prohrál těžkým k.o. Na body by i tak suverénně vyhrál Ukrajinec, který byl aktivnější ve všech 12 kolech.

"Okolo šestého kola se mu rozpadl jeho plán. A já jsem přece slíbil k.o.," stačil ještě Kličko říct reportérům, než se šel radovat se svým týmem.

Mladší z ukrajinské bratrské dvojice tak může slavit další obhajobu svých titulů. Naposledy boxoval v červnu loňského roku, kdy v devátém kole knokautoval Ruslana Čagajeva. Na kontě má teď 54 vítězství, z toho 48 duelů ukončil předčasně. Jen třikrát v ringu Vladimir Kličko prohrál.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, box, kličko, chambers
 Klasická verze
Mobilní verze