27. června 2016 • 10:35

Nezmar Váňa po úspěšné kvalifikaci: Je to kůň do Velké jako hrom

Autor: ,
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Druhou kvalifikaci na 126. ročník Velké pardubické steeplechase s Českou pojišťovnou vyhrál Templář (Stáj Luka-trdelník.com) s Josefem Bartošem. Devítiletého hnědáka v Malé Morávce připravuje trenér Antonín Novák. Dostih dokončilo jedenáct koní, sedmý skončil nestárnoucí Josef Váňa (63 let) s Rabbit Hawk Wingem. Splnil tak kvalifikační podmínky k případnému startu ve Velké pardubické.„Pěkně jsem se svezl," pochvaloval si Váňa. "Kůň je teprve sedm týdnů po operaci v tréninku. Myslím, že je to budoucna kůň do Velké jako hrom."

O vítězství v Memoriálu Miloše Svobody ve finiši bojovala trojice koní. Dva z toho - Templář a Ter Mill, z tréninku Antonína Nováka, který druhou kvalifikaci vyhrál přesně před třiceti lety v sedle legendárního Železníka. Nejvíc sil měl v horku nakonec devítiletý Templář.

Templář s Josefem Bartošem (vlevo) a Puntarenas s Lukášem Matuským svádí boj ve finiši druhé kvalifikace na Velkou pardubickou steeplechase s Českou pojišťovnou
Templář s Josefem Bartošem (vlevo) a Puntarenas s Lukášem Matuským svádí boj ve finiši druhé kvalifikace na Velkou pardubickou steeplechase s Českou pojišťovnou

„Byl to poctivý dostih s dobrým tempem," komentoval dostih vítězný žokej Josef Bartoš. "Vím, že tam byly nějaké kolize, ale měl jsem dobrou pozici kolem pátého místa a vyhnul jsem se jim. Templář dobře skákal, jen jsem si hlídal špičku a potom vydržel až do konce."

Druhý skončil Puntarenas (Nicole TJ Monty UH) s Lukášem Matuským od trenéra Františka Holčáka, třetí desetiletý bělouš Ter Mill (DS Malá Morávka) s Janem Odložilem. Na dotovaných pozicích doběhli čtvrtý Reaper (Stáj Wrbna) s Jaroslavem Myškou a pátý Hippo Jape (Viktor Komárek) s Jiřím Kouskem.

Do cíle se úspěšně dostali i Amaragon (Maxa-Nýznerov), Rabbit Hawk Wing (Rabbit Trhový Štěpánov), Sherardo (Bea-www.fotokisza.com), Nebrius (Vasury Kolesa), Klaus (Dr.Charvát) a Universe of Gracie (BORS Břeclav).

Naopak se znovu nedařilo loňskému vítězi Velké pardubické Ribelinovi (Lokotrans) s Pavlem Kašným. V letošní sezoně startoval Ribelino třikrát, ale do cíle se ještě nedostal ani jednou.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze