26. dubna 2008 • 16:42

Lovosice si vynutily pátý zápas

Házenkáři Lovosic porazili ve čtvrtém semifinále házenkářské extraligy 27:26 a vynutili si pátý zápas. O soupeři Karviné pro finále se rozhodne ve středu v Zubří.

Již od začátku utkání si byli domácí vědomi důležitosti utkání, vedli dvoubrankovým rozdílem, který poté zvýšili na rozdíl čtyř branek na 9:5. Hostům se podařilo ve 21. minutě srovnat na 10:10, ale čtyři minuty před koncem poločasu to bylo opět 14:10 pro domácí. První poločas skončil dvoubrankovým vítězstvím domácího družstva.

I ve druhé části si Lovosice udržovaly dvou až tříbrankový náskok. Zuberští sice mezi 25. a 26. minutou vyrovnali během jedné minuty na 26:26, ale v dramatické koncovce se podařilo domácím ubránit jednobrankové vítězství.

Výsledek - finále, 4. zápas:

Lovosice - Zubří 27:26 (16:14)

Nejvíce branek: Motl 9/3, Kratochvíl 5, Miko 4, Jablonka 4/2 - Mika 6, Spuchlák, Říha a Číp po 4, Opálka 4/3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 8/4 - 5/3. Vyloučení: 3:5. Diváci: 800. Stav série: 2:2.