14. června 2014 • 13:15

Chyběl jeden gól. České házenkářky na ME 2014 nepostoupily

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

České házenkářky na prosincový evropský šampionát nepostoupily. V závěrečném utkání kvalifikace dnes v Brně podlehly čtvrtému celku z mistrovství světa Polsku 22:25 a při bodové rovnosti kvůli horší bilanci ze vzájemných zápasů skončily v tabulce skupiny na třetím místě. K postupu na třetí velkou akci po sobě scházel českým reprezentantkám jediný gól.

Díky vítězství 22:19 v prvním zápase v Polsku si české hráčky mohly dovolit i porážku o dvě branky a v úvodu se zdálo, že by rozhodující bitvu mohly zvládnout. Brankářka Raníková přes pět minut neinkasovala, její spoluhráčky v poli začaly odvážně a rychle získaly dvougólové vedení.

Náskok ale českému celku dlouho nevydržel a naopak začal ztrácet. Ještě v jedenácté minutě vedl domácí tým 5:4, za dalších osm minut to ale bylo 5:10. Polky působily dynamičtějším dojmem, vyhrávaly většinu soubojů a z Češek držela krok jen Kutlvašrová. Náskok hostů do přestávky narostl už na šest gólů.

Do druhé půle ale vstoupil domácí tým jako vyměněný. Přidal na tempu, na důrazu a začal mocně stahovat manko. Brněnské publikum ožilo a po deseti minutách se Češky dokázaly dostat na potřebnou ztrátu dvou gólů.

Pak začal boj o každou branku a v 48. minutě svítilo na ukazateli 19:22, tedy stejný stav jako na konci prvního duelu v Polsku. Rozhodčí v několika sporných situacích přisoudily míč hostujícím hráčkám a jejich náskok devět minut před koncem utkání znovu vzrostl na pět branek.

Domácí celek ještě podruhé zabojoval a tři minuty před koncem i díky dvojnásobné přesilovce snížil na 22:24. Polky ale znovu odskočily na tři góly a v hektickém závěru už český tým postupovou trefu nedal. Poslední útok se Bašného svěřenkyním vůbec nepovedl a ani nezakončily. Češky si tak na druhém evropském šampionátu za sebou nezahrají.

Kvalifikace o postup na ME házenkářek 2014 - 3. skupina:

ČR - Polsko 22:25 (10:16)
Sestava ČR: Raníková, Satrapová, Müllnerová - Adámková, Chrenková, Crhová, Hrbková, Keclíková, Knedlíková, Kutlvašrová, Luzumová, Růčková, Salčáková, Selucká, Štěrbová, Vítková.

Nejvíce branek: Kutlvašrová 6 - Kudlaczová 7/2. Rozhodčí: A. Konjičanin, D. Konjičanin (oba Bosna). Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/3. Vyloučení: 1:4.