Michal Koštuřík
15. ledna 2015 • 16:35

Náš pokoj nevoněl, dostali jsme nový, líčí Horák z dějiště MS

TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Júsuf proměnil pokutový kop a Klokani vedou 1:0! Bohemians - Plzeň: Júsuf proměnil pokutový kop a Klokani vedou 1:0!
Marpo: Soupeře potřebuji nenávidět, Rytmuse sestřelím Marpo: Soupeře potřebuji nenávidět, Rytmuse sestřelím
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KATARU | Zatím se usmívá. Třeba tomu, že se po odchodu z tréninku nesmí přiblížit ke stojícímu autobusu a musí vyčkat, než obkrouží obrovský areál a zaparkuje přímo u patníku. S nadhledem přijal Pavel Horák také páchnoucí pokoj, který na něho a na spolubydlícího Ondřeje Zdráhalu čekal v noci po příletu z Prahy. Úderná česká spojka sbírá před pátečním startem MS v Kataru proti Francii zajímavé zážitky. „Těším se, až začneme hrát. Ale uvidíme, jestli se pak budu těšit i na další zápas,“ pronesl pohodář z Füchse Berlín.Co jste zatím v Dauhá prožil?
„Zažili jsme toho spoustu. Přijeli jsme v noci, náš pokoj nevoněl. Tak jsme si asi hodinu a půl počkali na chodbě, ale na druhou stranu jsme dostali nový. Vyspali jsme se, ale ne moc. Něco jsme pojedli. Jídlo je dobré, hotel pěkný, klimatizace studená. Zkoušeli jsme se po cestě dát trochu dohromady, zvyknout si. Naštěstí venku není takové vedro, změny teplot nejsou tak markantní. Na hotelu nás hlídají, neproklouzne jim ani myš. Někteří si stěžovali na jídlo, že prý chybělo maso, ale ryba tam byla. Za mě v pořádku. Všechno je kontrolované a někdy až moc komplikované. Oni (pořadatelé) jen pokorně následují vedoucího a poslouchají příkazy.“

Dělal vám potíže dvouhodinový časový posun?
„Myslím, že u mě se to nijak neprojevilo. Hodní Katařané myslí na všechno. Kvůli tomu, že jsme já se Zdráhošem dostali obyvatelný pokoj o hodně později než naši spoluhráči, jsme šli později spát, míň jsme naspali. Středu jsme tak prožili v takovém polozombie stavu. Mezi desátou a jedenáctou večer místního času jsme usnuli, a tím pádem dohnali časový posun. My jsme aklimatizovaní, nevím, jak jsou na tom ostatní kluci.“

Proti Francii nejspíš nastoupíte bez kapitána a nejlepšího hráče Filipa Jíchy. Takže vás osobně čeká větší vytížení, že?
„Doufám, že ne. Uvidíme, kolik toho vydržím. Hráčů máme dost. Zatím to u mě vypadalo víc na obranu a trošku do útoku. Uvidí se zítra, jak na tom Filda bude. Asi těch dojmů a vzpomínek na něj bylo moc. Mysleli jsme, že jestli to někoho tady nezabije, bude to on. Jediný tu byl a měl by být zvyklý. Bohužel ty bakterie a viry byly asi silnější. Nebo si je přivezl z Evropy a tady v teple jim dal možnost se rozvinout.“

Velkolepé Muzeum islámského umění v Dauhá evokuje tradiční architekturu
Velkolepé Muzeum islámského umění v Dauhá evokuje tradiční architekturu

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze