Slovinští házenkáři si stěžují: Otrava jídlem před duelem s domácím Egyptem | iSport.cz
25. ledna 2021 • 18:52

Slovinští házenkáři si stěžují: Otrava jídlem před duelem s domácím Egyptem

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
České Budějovice - Mladá Boleslav: Mašek vyplaval sám ve vápně a zblízka překonal Drobného, 0:1
Kvitová šampionkou v Dauhá! Nevím, čím to, že se mi tady tak daří, řekla
VŠECHNA VIDEA ZDE

Malér na MS v házené? Dvanáct členů slovinského národního týmu se den před nedělním rozhodujícím duelem o postup do čtvrtfinále turnaje proti domácímu Egyptu otrávilo jídlem. Slovinci utkání nezvládli a po remíze 25:25 do další fáze postoupila o jediný bod domácí reprezentace. Představitelé slovinské federace RZS si stěžují na organizaci mistrovství světa v Egyptě, jež je podle nich nedůstojná.„Nemůžeme být v žádném případě spokojeni s nedůstojnou organizací letošního šampionátu v Egyptě,“ napsal generální sekretář RZS Goran Cvijič den po remíze 25:25, jež poslala domácí tým do čtvrtfinále a pro Slovince znamenala konec na turnaji. „Během 24 hodin před zápasem proti Egyptu se až 12 hráčů z našeho týmu otrávilo jídlem,“ řekl.

Do klíčového utkání tak nemohly kvůli žaludečním problémům zasáhnout mimo jiné opory Staš Skube, Dragan Gajič a Blaž Blagotinšek. „Křičeli bolestí, zvraceli a spěchali na toaletu, jako kdyby na tom závisely jejich životy,“ uvedl slovinský svaz.

Semifinalisté loňského mistrovství Evropy Slovinci bydleli ve stejném hotelu v centru Káhiry jako domácí Egypťané, Dánové či Švédové. V bývalém paláci z 19. století sdílely týmy stejné prostory na jídlo, ale měly vlastní jídelní místnost a bufet.

Představitelé slovinské federace uvedli, že je po zápase kontaktovali zástupci egyptského ministerstva zdravotnictví. „Ale neočekáváme žádné výrazné změny, pokud bude Mezinárodní házenkářská federace (IHF) pracovat tak jako dosud,“ dodali Slovinci. IHF vede dvě desetiletí Egypťan Hasan Mustafa, jenž se snažil o to, aby se šampionát v jeho vlasti uskutečnil navzdory probíhající koronavirové pandemii.

 

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud