10. července 2022 • 19:10

Comeback v 43 letech. Legenda i opora házenkářské repre bude hrát doma

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jurásek: nespoutaná bomba s vyťukanou levačkou. Klapne mu Španělsko?
Kometa - Vítkovice: Gól do šatny! Bukarts srovnal po přihrávce od Stehlíka, 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Házenkářský brankář Martin Galia se po 19 letech vrátil do Karviné, odkud v roce 2003 odešel po zisku tří domácích titulů do zahraniční. Dlouholetá reprezentační opora bude v Baníku kromě hráčské role také trenérem gólmanů všech věkových kategorií a asistentem kouče áčka Michala Brůny.„O tom, že se jednou vrátím do Karviné, jsem věděl už od prvního dne, kdy jsem ji opustil. Nynější přestup se rodil velmi lehce. Bavili jsme se o tom poslední tři sezony a teď nastal ten pravý čas, abych klubu vrátil všechno, co mi kdysi dal,“ uvedl Galia na webu Karviné. „Těším se hlavně na návrat na palubovku. V Baníku bych chtěl ukončit svou dlouhou kariéru,“ dodal třiačtyřicetiletý Galia.

Galia po odchodu z Karviné chytal ve Švédsku za Redbergslids, v Německu za Göppingen, Lemgo a Grosswallstadt, ve Švýcarsku za St. Gallen a v Polsku za Zabrze. S Lemgem vyhrál v roce 2010 Pohár EHF, v sezoně 2005/06 byl vyhlášen nejlepším brankářem bundesligy.

V reprezentaci, ve které debutoval v roce 2001, odchytal přes 200 zápasů. Zúčastnil se čtyř mistrovství světa a sedmi evropských šampionátů. Na lednovém ME plnil roli poradce brankářů poté, co si na podzim vážně poranil koleno a nemohl chytat.

Brankář Martin Galia se do Karviné vrací po dlouhých 19 letech
Brankář Martin Galia se do Karviné vrací po dlouhých 19 letech

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 1 (čtvrtfinále)
Články odjinud


Články odjinud