12. října 2008 • 13:18

Karvinští házenkáři se na výhru nadřeli

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Házenkáři Karviné vydřeli v šestém kole extraligy vítězství na palubovce Hranic. Třetí výhru v sezoně si mistrovský tým zajistil zlepšeným výkonem ve druhém poločase, ve kterém si vypracoval až pětibrankový náskok.

Karviná přijela do Hranic pouze s jedním brankářem Lefanem, protože Mrkvu sužovaly zdravotní problémy. Domácí byli i bez střelce Hradila favoritovi vyrovnaným soupeřem, držel je brankář Fabián.

Po přestávce se dařilo i Lefanovi a Karviná i díky přesilové hře zvýšila až na 24:19. Po vlastních chybách v závěru dovolili hosté soupeři snížit, víc jim ale neumožnili.

Ještě těsněji dnes porazila Kopřivnice hosty z Frýdku-Místku. Po vyrovnaném poločase se domácím podařilo odskočit, ale nakonec jim málem nestačilo ani vedení o sedm branek pět minut před koncem. Kolmajer však nedokázal proměnit ve strhujícím finiši sedmičku a v posledních vteřinách stihli hosté snížit už jen na 28:29.

Výsledky - 6. kolo:
Hranice - Karviná 28:30 (15:16)
Nejvíce branek: Stržínek 8, Kovařík 6/3, Brůna 6 - Slivka 8/4, Kružík 5, Hastík 4. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 5/5 - 0/0. Vyloučení: 4:3. Diváci: 400.
Kopřivnice - Frýdek-Místek 29:28 (16:12)
Nejvíce branek: Opálka 8/1, Gřes 7/2, Hanzelka 5 - Meca 7, Hes 5, Kolmajer 5/3. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3. Vyloučení: 6:6, ČK: Hladký. Diváci: 200.