23. října 2008 • 20:51

Zubří vyhrálo bitvu o první místo

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Házenkáři Zubří zvítězili v souboji o první místo v extralize s Prešovem 33:28. První porážku hostů v sezoně neodvrátil ani výborný výkon Tumidalského, který vstřelil dvanáct branek.

Zubří se vydařil úsek od 12. do 19. minuty, který vyhrálo 5:0 a dostalo se do vedení 11:7. Následně si prešovský trenér Rastislav Trtík vybral oddechový čas, po němž se hostům podařilo zpřesnit obranu a ještě do pauzy skóre otočili. Na 14:15 pár vteřin před sirénou upravil Tumidalský.

Zubří se ve 40. minutě dostalo do vedení 20:19 a v dalším průběhu bylo vždy o krok vpřed. Sedm minut před koncem vedlo již 30:25 a pětibrankový náskok nakonec udrželo.

Hráči Zubří vedou tabulku o skóre před svým jediným přemožitelem Duklou Praha.