19. listopadu 2008 • 20:59

Lídři extraligy nezaváhali

Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Házenkáři Zubří a Prešova zvítězili v dnešních extraligových zápasech a nadále vládnou tabulce. Pro předposlední Bystřici pod Hostýnem je výsledek 28:33 na půdě Zubří velice přijatelný.

Domácí sice od začátku zápasu zcela jasně kráčeli za vítězstvím, ale chybami dovolili soupeři snížit na poločasových 17:14. Většímu rozdílu ve skóre zabránil hostující brankář Baránek.

Duel rozdílných poločasů viděli diváci v Plzni, kde se po vítězství 31:28 radoval nakonec Prešov. Slovenský tým plnil v první půli roli favorita, když již během úvodní čtvrthodiny získal tříbrankové vedení.

To v dalším průběhu dokázal navýšit až na poločasový šestibrankový rozdíl. Ve druhé půli se ale vývoj zápasu zcela obrátil, domácí nesložili zbraně a v 50. minutě bylo vyrovnáno na 23:23. V závěru hosté zúročili zkušenosti a během posledních dvou minut utekli na rozdíl tří branek.

Výsledky - 12. kolo:

Lokomotiva Plzeň - Tatran Prešov 28:31 (12:18)
Nejvíce branek: Bečvář 8/1, Cvikl 7, Linhart 6 - Huňady 10, Mažár 7, Pekár 4/1. Rozhodčí: Kohout, Novák. Vyloučení: 8:5. ČK: Uhlář (Plzeň). Sedmimetrové hody: 1/1 - 1/1. Diváci: 800.

18. kolo:

Zubří - Bystřice pod Hostýnem 33:28 (17:14)
Nejvíce branek: Hrstka J. 7/2, Číp a Mika po 6, Krupa 6/3 - Juránek 8/3, Dobeš 8, Indrák 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 6:7. ČK: Juránek. Sedmimetrové hody: 9/6 - 3/3. Diváci: 600.