V Písku mohou přijít o play off

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Házenkářky Písku ztratily v závěru přímého duelu o poslední postupové místo do play off se Zlínem šestigólový náskok a připravily se o možnost soupeři bodově odskočit.

eště ve 39. minutě vedly Jihočešky 21:15 a tři minuty před koncem 27:22, přesto soupeř získal bod za remízu 27:27. Zlín potrestal předčasné uspokojení a nedůraznou střelbu domácích rychlými protiútoky a těsně před koncem rozhodla o dělbě bodů Jalůvková.

Oba celky mají na kontě 11 bodů, první vzájemný zápas vyhrál Zlín, který má ale před sebou už jen utkání s Olomoucí. Písek ještě hostí Partizánske a hraje v Olomouci. Hanačky se dvě kola před koncem dotáhly bodově na dosud druhou Slavii, když ji ve vzájemném duelu porazily 27:25.

Domácí si v úvodu druhého poločasu vypracovaly šestigólové vedení, ale v poslední minutě už měly jen jednobrankový náskok. Hostující trenér se rozhodl poslat do pole i gólmanku, ale Hrbková střelou do prázdné branky výhru Olomouce zpečetila.

Nejlepší český tým Veselí nad Moravou zvítězil 27:23 v Jindřichově Hradci, který tak už má jen teoretickou šanci na postup do play off. Domácí doplatily na úsek od 13. minuty, kdy si nechaly dát šest branek. Favorit si pak už výhru pohlídal.

Interliga házenkářek - 20. kolo:

Písek - Zlín 27:27 (15:11)
Nejvíce branek: I. Luzumová 9/2, Borovská 6/1, Vrabcová 4 - Jalůvková a Budayová po 6, Holubová 5. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 0. Vyloučení: 3:1. Diváci: 250.

Šaľa - ŠKP Bratislava 26:18 (14:7)
Nejvíce branek: Martanovičová 8/5, Puškárová 4, Bérešová 4/1 - Šimáková 4, Szöllösiová 3, Beňušková 3/2. Rozhodčí: Dvorský, Sivák. Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/3. Vyloučení: 5:5. Diváci: 300.

Jindřichův Hradec - Veselí nad Moravou 23:27 (13:16)
Nejvíce branek: Martínková 7, Pilařová 5, I. Matoušková 3 - Štěrbová 9, Zvoničová a Fleková po 5. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 6/4 - 2/2. Vyloučení: 2:4. Diváci: 350.

Olomouc - Slavia Praha 27:25 (14:11)
Nejvíce branek: Hrbková 8/2, Tomečková 5, Hejtmánková a Kelarová po 4 - Keclíková 10/8, Černá 6, Jonášová a Knedlíková po 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/3 - 8/8. Vyloučení: 2:3. Diváci: 200.

Partizánske - Michalovce 21:25 (10:17)
Nejvíce branek: Košiková 4, Janšaková 4/3, Bachratá 3 - Tobiášová 7/2, Horňáková 6, Obšatníková 5. Rozhodčí: Barborík, Rondoš. Sedmimetrové hody: 8/5 - 3/2. Vyloučení: 3:9. Diváci: 300.