Posledním postupujícím jsou házenkáři Lovosic

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Házenkáři Lovosic jsou posledními semifinalisty extraligy. V rozhodujícím třetím utkání dnes v Hranicích vyhráli nejtěsnějším rozdílem 26:25 a druhým vítězstvím za sebou dokonali obrat v sérii. V boji o finále bude jejich soupeřem favorizované Zubří, vítěz základní části.

Ve vyrovnaném utkání byly častěji ve vedení Lovosice, ale domácím se dařilo opakovaně vyrovnat a víc než na dvougólový rozdíl soupeře dlouho nepustili. Po nerozhodném poločase (13:13) se situace opakovala i po změně stran. Hosté sázeli na osobní obranu Stržínka a v klíčových okamžicích jim vyšlo oslabení, ve kterém zvýšili kolem 43. minuty na 22:18. Hranickým se podařilo ještě přiblížit na jediný gól, ale v soupeřově týmu zářil Miler, který čtyřmi z pěti posledních lovosických gólů poslal hosty do semifinále. Hranice čeká ve skupině o 5. až 8. místo Plzeň.

"Zápas byl hodně nervózní, na obou stranách bylo k vidění hodně chyb. Opět jsme měli lepšího brankáře, Kylíšek podal výborný výkon," konstatoval lovosický kouč Vojtěch Srba.