O titul Olomouc s Veselí nad Moravou

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Házenkářky Olomouce a Veselí nad Moravou se stejně jako loni utkají o český mistrovský titul. Olomoucké obhájkyně prvenství posunulo v duelu s pražskou Slavií do finále až prodloužení, Veselí dnes vyhrálo v Písku o pět branek.

Obě série tak skončily už po druhém zápasu.Slávistkám vyšel úvod utkání, v průběhu první půle vedly 9:7, přesto do šaten odcházel s těsným náskokem soupeř.

Ani jednomu celku se nedařila střelba ze střední vzdálenosti a hráčky se tak prosazovaly především z brankoviště.Po 60 minutách byl stav nerozhodný a ke slovu tak muselo přijít prodloužení na 2x5 minut.

V nastaveném čase se projevila větší zkušenost Olomouce, která získala rozhodující dvougólový náskok. Na rozdíl jediné branky pak několik vteřin před koncem snížila domácí Crhová, víc už slávistky nestihly.

Zato favorit z Veselí neponechal nic náhodě a od počátku zápasu v Písku vedl. Ztrátu 3:8 ještě Jihočešky dokázaly smazat a v 26. minutě bylo srovnáno na 10:10, Veselí ale ještě do poločasu znovu odskočilo na tříbrankový rozdíl.

Vedení moravského týmu v druhé půli dál narůstalo, dosáhlo až sedmi branek a o finálové účasti Veselí nebylo nejmenších pochyb. Písek už v závěru jen kosmeticky upravil výsledek na konečných 25:30.

2. zápasy:

Slavia Praha - Olomouc 27:28 po prodl. (23:23, 11:12)

Nejvíce branek: Kutlvašrová 7, Knedlíková 6, Vítková 5/2, Crhová 5/3 - Tomečková 7/2, Hejtmánková 5/2, Hrbková 5/1. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 9/5 - 6/5. Vyloučení: 2:2. Diváci: 120.
Konečný stav série 0:2.

Písek - Veselí nad Moravou 25:30 (11:14)

Nejvíce branek: I. Luzumová 14/8, Vrabcová 6, Dvořáková a Veselá po 2 - Fleková 9/2, Chmelařová 6, Kočí 4. Rozhodčí: Padevět, Kohout. Sedmimetrové hody: 8/8 - 3/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 265. Konečný stav série 0:2.