Dukla uštědřila Plzni první porážku

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Házenkáři Dukly Praha porazili v utkání dvou dosud stoprocentně úspěšných celků Plzeň vysoko 32:20 a i po vloženém 20. kole vedou s plným bodovým ziskem tabulku.

Také Hranice mají šest bodů, když dokázaly zvítězit 29:27 v Přerově, a přemožitele dosud nenašlo ani Zubří, jež ve svém druhém utkání v sezoně deklasovalo 41:24 Kopřivnici. Před sebou má ještě odložený zápas s mistrovskou Karvinou, která si duel 20. kola s Dvorem Králové předehrála a také je po dvou utkáních stoprocentní.

Dukla už jako první tým nastřílela v sezoně 100 gólů. Základ k výhře nad Západočechy položila v poslední desetiminutovce prvního poločasu, kdy utekla soupeři na rozdíl sedmi gólů. Hostům nepomohl k bodům ani autor deseti gólů a neomylný exekutor sedmiček Martin Šetlík.

Hranicím se dlouho nedařilo potvrdit roli favorita, byť téměř neustále těsně vedly. Ve druhém poločase se domácím povedla pětigólová šňůra a za stavu 21:18 se schylovalo k překvapení. Poslední pětiminutovka ale vyšla lépe hostům, a tak Přerov i potřetí zůstal bez bodu.

Kopřivnice v Zubří držela krok do poloviny poločasu, ale od stavu 8:8 prohrála časový úsek do přestávky 1:13 a bylo rozhodnuto. Jičín uhrál už druhou remízu v sezoně, tentokrát 24:24 v Lovosicích, Třeboni ve Frýdku-Místku nepomohl k výhře ani desetigólový střelec Masák. Domácí vyhráli 33:28.

Extraliga házenkářů - 20. kolo:

Frýdek-Místek - Třeboň 33:28 (18:15)
Nejvíce branek: Meca 7, Straka a Vacula po 6 - Naimann 10, Mošovský 6, Kubík 4/2. Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 385.

Lovosice - Jičín 24:24 (12:10)
Nejvíce branek: Motl 6/5, Šuma a Havlát po 4 - Masák 9, Chroustovský 5/2, Král 3. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Sedmimetrové hody: 5/5 - 2/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 550.

Dukla Praha - Plzeň 32:20 (16:9)
Nejvíce branek: Škvařil 6, Rams 6/2, Polášek a Horák po 5 - Šetlík 10/5, Bečvář 3. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 2/2 - 6/5. Vyloučení: 4:3. Diváci: 100.

Přerov - Hranice 27:29 (13:15)
Nejvíce branek: Bechný 9/3, Heider 4, Pernička 4/2 - Tůma 5, Čadra 5/2, Indrák 5. Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/3. Vyloučení: 4:6. Diváci: 423.

Zubří - Kopřivnice 41:24 (21:9)
Nejvíce branek: J. Hrstka 7/1, Číp, Krupa a Říha po 5 - Gřes 7/3, Kichner 6, Opálka 3. Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/3. Vyloučení: 3:1. Diváci: 500.