Házenkáři Dukly porazili Přerov a jsou třetí

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Házenkáři Dukly Praha potvrdili v 5. kole extraligy roli favorita a na domácí palubovce porazili 31:20 Přerov. Díky tomu se posunuli na třetí příčku o bod za Hranice a Plzeň.

Dukla odskočila svému soupeři na konci prvního poločasu, po přestávce už těžila z dobré obrany a rychlých protiútoků. Šanci dostala celá lavička.

Velké drama viděli diváci v Jičíně, kde domácí udolali Frýdek-Místek 24:23, přestože po většinu utkání prohrávali. Hosty dlouho držel vynikajícím výkonem mladý brankář Štolcar.

Ještě sedm minut před koncem vedli hosté 22:19, závěr ale nezvládli a po sérii vyloučení přišli o všechny body.

Extraliga házenkářů - 5. kolo:

Dukla Praha - Přerov 31:20 (14:9)
Nejvíce branek: Weigner 6, Rams 5/1, Vlček a Polášek - Bechný 9/3. Rozhodčí: B. Frieser a L. Frieser. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 105.

Jičín - Frýdek-Místek 24:23 (12:14)
Nejvíce branek: Chroustovský 8/3, Vtípil 4, M. Bareš 3 - Hes 8/4, Vacula 4. Rozhodčí: Průcha, Větrovský. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 550.

Kopřivnice - Dvůr Králové 32:29 (16:15)
Nejvíce branek: Opálka 8/4, Rachač 8, Gřes 6/1 - Kulhánek 5, Jůza 4/3, Hracha 4/1, Groh 4. Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 7/5 - 7/6. Vyloučení: 9:11. Diváci: 300.