Do čela interligy se vyhoupl ŠKP Bratislava

0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

Házenkářky ŠKP Bratislava vyhrály v 6. kole interligy v Písku 26:20 a dostaly se do čela tabulky. Druhá je Slavia Praha, která má při stoprocentní bilanci o zápas méně.

Slovenky neponechaly na jihu Čech nic náhodě a vedly od počátku utkání. V začátku druhé půle dokázaly domácí snížit na rozdíl dvou branek, zkušené hostující hráčky jim ale více nedovolily.

Dramatický duel v Michalovcích skončil dělbou bodů. Hostující Šaľa si až do 37. minuty udržovala čtyřbrankový náskok, její bývalá hráčka Tóthová ale celkově devíti brankami strhla vedení na stranu domácích. Michalovce ale v hektickém závěru dokázaly pětkrát skórovat a deset vteřin před koncem srovnala na 33:33 Škľaruková.

Velmi špatný vstup do utkání v Olomouci měly házenkářky Trenčína, když svoji první branku dokázaly vstřelit až v desáté minutě. To ale Olomouc vedla již 6:0.

Domácí pod dojmem vysokého vedení polevily a hostující tým, který neměl v utkání co ztratit, toho dokázal využít. Zápas tak za stavu 9:9 začínal znovu. Po poločasovém vedení 14:12 se Olomouci podařilo definitivně odskočit až ve druhé desetiminutovce střetnutí.

Přestože Trenčín pak ještě dokázal snížit na rozdíl pěti branek, nakonec domácí v zápase s pouhými dvěma vyloučenými zvítězily jednoznačně 35:26.

Interliga házenkářek - 6. kolo:
Písek - ŠKP Bratislava 20:26 (8:12)
Nejvíce branek: Vrabcová 7/4, I. Luzumová 7 - Šimáková 7, Hrmová a Hodošková po 5. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 0:2. Diváků: 180.

Olomouc - Trenčín 35:26 (14:12)
Nejvíce branek: Pašková a Polášková po 6, Hrbková 5/3 - Birkušová 7, Ďuržová 4, Rechtorisová 3. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/0. Vyloučení: 1:1. Diváků: 270.

Michalovce - Šaľa 33:33 (14:17)
Nejvíce branek: Škľaruk 7, Bachyrievová 7/4, Obšatníková 5 - Tóthová a Dubajová po 9, Čamajová 5. Rozhodčí: Dvorský, Sivák. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 4:5. Diváků: 1200.