25. ledna 2018 • 11:34

Motocyklista Pabiška po Dakaru: Myslím, že už jsem došel na konec

Autor:
David Pabiška po Dakaru 2018
TOP VIDEA
Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům
Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Motocyklový jezdec David Pabiška má za sebou jedenáct startů na Rallye Dakar a vždy dojel do cíle. Letošní 40. ročník byl ale zřejmě jeho poslední, dvaačtyřicetiletý závodník totiž zvažuje, že aktivní kariéru ukončí. U Dakaru by ale rád zůstal a předával své zkušenosti."V tuhle chvíli úplně nevím, co bude dál. Myslím si ale, že jsem došel na nějaký konec. Už jsem tam toho udělal dost a asi bych se na to měl vykašlat," řekl Pabiška, který letos obsadil 42. místo. "Vše se odvíjí i od finanční situace, která není úplně nejlepší. Maličko už toho mám dost. Vše ale budeme ještě konzultovat," uvedl člen týmu Barth Racing.

Na slavné rallye se objevil poprvé v roce 2007, kdy se ještě jelo v Africe. Dosavadním maximem Pabišky je 18. místo z roku 2014. Před šesti lety byl členem dvanácté posádky v kategorii kamionů, odskočil si totiž jako navigátor k Jaroslavu Valtrovi.

"Za těch jedenáct dvanáct let jsem do sebe na Dakaru nasoukal vědomosti a zkušenosti a věřím, že pomůžu nějakému jezdci, který bude do první desítky. Tam si myslím, že je moje cesta. Moje místo. Já už nezrychlím a zdraví taky není úplně nejlepší," řekl Pabiška realisticky.

Skutečnosti, že vždy dojel do cíle, si váží. "Nevím, čím to je. Teď, když se to opět povedlo, tak jsem o tom přemýšlel. V prvním případě je to zázemím, které máme. Tým byl skvělý a bez toho by to nešlo. Vždy je spousta věcí, které by mi mohly vystavit stopku, kdybychom nebyli připraveni. Vše funguje, což je jen dobře," uvedl.

Přestože letos Pabiška odjížděl na Dakar po letech úplně zdravý a pochvaloval si přípravu, hned v úvodu měl pád, při němž se pochroumal. "Jel jsem trošku na morál, ale nechci se vymlouvat. Bohužel, to se stává. Nelimitovalo mě to tak, že bych musel končit. Každým dnem se to zlepšovalo a Dakar je tak dlouhý, že se tam stačíte uzdravit," pousmál se.

Když se v úvodu propadl až do šesté desítky průběžného pořadí, přestal konečný výsledek řešit. V závěru se soustředil spíše na fakt, aby se udržel na třetím místě v maratonské kategorii motocyklistů, což se mu nakonec podařilo.

Pabiška již před začátkem rallye prohlásil, že je velmi pravděpodobné, že se pořadatelé budou snažit v jubilejním 40. ročníku připravit extrémně náročnou trať a přeženou to. A to se podle něj i stalo.

"Například v maratonské etapě nám dali takový čoud, že do bivaku přijelo pobité startovní pole. A večer nám hned řekli, že další den budeme startovat až po kamionech a autech. A byl tak značný hlahol a nevole. Uvědomili si, že takhle dalece ne a etapu zrušili. Bylo by to nebezpečné. Už předtím jsme jeli po nich a trať byla tak rozsekaná, že někteří amatérští jezdci s tím měli problémy," dodal Pabiška.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze