Král nevyužil v GP2 pole position a nedojel | iSport.cz
26. června 2011 • 12:09

Král nevyužil v GP2 pole position a nedojel

Autor: ČTK
Český jezdec Josef Král měl vážnou nehodu.
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Josef Král nevyužil ve Valencii pole position k bodovému zisku ve sprinterském závodě formulového seriálu GP2. Jednadvacetiletý pilot stáje Arden International po vydařeném startu vedení neudržel a později předčasně odstoupil.Královi umožnilo start z nejvýhodnější pozice sobotní osmé místo v hlavním závodě, po němž se elitní osmička jezdců řadí na start sprintu v opačném pořadí.

Své vedení po zhasnutí červených světel český jezdec také udržel, ale po kolizi soupeřů za ním musel na trať vyjet zpomalovací vůz.

Po restartu závodu Král chyboval a klesl záhy na třetí místo, ani to ale neudržel a nakonec pro něj znamenaly stop smyk a hodiny, po nichž se už na trať nevrátil.

Král tak ve Valencii rozšířil svůj zisk v seriálu o bod na 10 a je devátý. Vede s 34 body Francouz Romain Grosjean ze stáje DAMS, který po sobotním triumfu sprint také nedokončil.

První vítězství v GP2 si připsal Mexičan Esteban Guttiérez z týmu Lotus ART, který startoval jako Král z první řady.

Témata:  sport, motocykly, král
 
Články odjinud


Články odjinud