Kubicu čeká poslední operace, v září by mohl na simulátor | iSport.cz
18. srpna 2011 • 19:09

Kubicu čeká poslední operace, v září by mohl na simulátor

Autor: ČTK
Robert Kubica
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Polského jezdce formule 1 Roberta Kubicu čeká koncem srpna poslední operace po únorové těžké nehodě v rallye. Podle lékaře Riccarda Ceccarelliho by pilot stáje Renault mohl o měsíc později začít s tréninkem na simulátoru.Při nadcházejícím zákroku doktoři uvolní Kubicovi pravý loket, který měl znehybněný kvůli zachování lepší hybnosti v ruce. Ceccarelli uvedl, že po operaci by měla závodníkova rehabilitace nabrat na obrátkách.

"Se znehybněným loktem jsme nemohli pracovat na rehabilitaci tak, jak by to šlo normálně," řekl Ceccarelli magazínu Autosport. "Když se ale podívám na pokrok, který Robert udělal za půl roku, jsem optimistou. Podle mě brzy půjde na simulátor. Možná bude mít na lokti ortézu, ale to by ho nemělo omezovat v řízení," dodal.

Šestadvacetiletý Kubica havaroval začátkem února při regionální rallye Ronde di Andora v Itálii a málem přišel o pravou ruku. V nemocnici strávil dva měsíce a podrobil se už řadě operací, aby byla obnovena funkce předloktí a svalů v lokti. V Renaultu místo vítěze kanadské Grand Prix v roce 2008 zaskakuje Němec Nick Heidfeld.

 
Články odjinud


Články odjinud