Piloti formule 1 vzpomínají v Malajsii na zesnulého Simoncelliho | iSport.cz
23. března 2012 • 13:24

Piloti formule 1 vzpomínají v Malajsii na zesnulého Simoncelliho

Autor: ČTK
Stáj Ferrari uctívá památku Simoncelliho.
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
Naděje pro vrcholové sportovce? Prymula promluvil o uvolnění opatření, do akce by mohla jít Kvitová i Plíšková
VŠECHNA VIDEA ZDE

Smutné vzpomínky na tragicky zesnulého motocyklistu Marka Simoncelliho provázejí malajskou Grand Prix formule 1. Populární Ital se zabil loni v říjnu právě na okruhu v Sepangu a někteří piloti se vydali uctít jeho památku do osudné zatáčky číslo 11.Členové stáje Ferrari, sídlící v Simoncelliho rodné Itálii, se vypravili na místo nehody hromadně a nechali se vyfotit s tabulí a vzkazem: "Siku, jsi navždy s námi." Drželi ji oba piloti Fernando Alonso i Felipe Massa, kteří se potkávali se Simoncellim na domácím testovacím okruhu Ferrari v Mugellu.

"Je těžké tady závodit a projíždět místem, kde zemřel váš kolega a kamarád," přiznal Alonso. "Ale žije v našich vzpomínkách, v paměti ho mají celá rodina Ferrari i všichni lidé v Itálii. A to je nejdůležitější," dodal.

Simoncelliho otec Palo prozradil, že k uctění památky svého syna chce založit tým pro mladé piloty. Má nést název SIC 58, tedy Simoncelliho přezdívku a startovní číslo. "Chceme podpořit mladé jezdce, kteří mají ambice. Věřím, že je to správná cesta, jak udělat pro tento svět něco pozitivního," řekl.

Paolo Simoncelli už po loňském úmrtí svého syna založil nadaci na financování dobročinných projektů.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud