Webber se loučil s Evropou, kolega Vettel na oslavu nepřišel | iSport.cz
7. září 2013 • 18:49

Webber se loučil s Evropou, kolega Vettel na oslavu nepřišel

Autor: Jakub Knoll
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Australský pilot formule 1 Mark Webber se chystá na svůj poslední závod na starém kontinentu. Už během červnové GP Británie vypustil do světa informaci, že se po letošní sezoně s formulí 1 rozloučí. A během víkendové GP v Monze se tak loučí s Evropou. Před nedělním závodem si střihl i malou oslavu.Celá záležitost proběhla ve čtvrtek přímo v padoku GP Itálie. Tým Red Bull do svého zázemí pozval novináře, ale i zástupce ostatních stájí, aby společně s Markem Webberem uzavřeli jeho kapitolu evropských velkých cen.

Rakousko-britský tým, jenž v letošní sezoně kráčí za čtvrtým titulem v Poháru konstruktérů v řadě, proto ve svém motorhomu vystavil 39 fotografií, které mapují všech tucet sezon Marka Webbera. Některé z nich má přitom na svědomí český fotograf Vladimír Rys.

V improvizované výstavní síni paradoxně chyběla jakákoliv fotka z Monzy. Důvod je však zřejmý - Webber totiž na tento okruh nemá zrovna nejlepší vzpomínky a doposud se mu zde nepodařilo ani jednou vystoupit na podium. Dvanáctý, a zároveň poslední pokus, ho čeká tuto neděli.

„O tom, že je Monza speciálním okruhem nikdo nemůže ani pochybovat,“ nechal se slyšet sedmatřicetiletý jezdec. „Závodění na zdejší dráze jsem si vždy užíval a to již od dob, kdy jsem ještě jezdil za Minardi. Udělám všechno proto, abych v neděli vylepšil své maximum na této dráze,“ dodal v tiskovém prohlášení Webber.

Na snímky, na kterých nechyběly Australanovy slavné chvíle jako jeho první vítězství na Nürburgringu v roce 2009 či několik momentek z jeho boje o titul o rok později, se přišli podívat také někteří jeho soupeři - nechyběl třeba jeho budoucí nástupce Daniel Ricciardo či Jenson Button, s nímž si loučící se Webber přátelsky poklábosil.

V Red Bull Energy Centre nechyběl ani Frank Williams, pro kterého rodák z Queanbeyanzávodil v letech 2005-2006 jezdil, přičemž během této etapy svojí kariéry vybojoval Webber své úplně první umístění na stupních vítězů.

K vidění naopak na výstavě fotografií nebyl trojnásobný šampion a týmový kolega Webbera Sebastian Vettel, jenž s Australanem po několika vzájemných incidentech není zrovna nejlepším kamarádem a to přes to, že oba deklarují, že se navzájem respektují.

 

 
Články odjinud


Články odjinud