Vettelova nová kráska Ferrari. Ale titul? Prý pro kouzelníky | iSport.cz
Ivo Pospíšil
30. ledna 2015 • 18:21

Vettelova nová kráska Ferrari. Ale titul? Prý pro kouzelníky

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Na titul čekají už osm let. A fanoušci si možná budou muset další rok počkat. Opatrně, bez velkých ambic, až „neferrariovsky“ střídmě dnes italský tým F1 představil vůz pro letošní sezonu. „Nikdo není kouzelník,“ řekl šéf Maurizio Arrivabene ohledně možného útoku na titul a prohánění vloni dominantního Mercedesu. A nová hvězda, pilot Sebastian Vettel, se přidal: „Jsem také realista.“Vloni jim vítězný Mercedes nadělil v Poháru konstruktérů debakl 485 bodů. Reakce byly tvrdé. Ještě v průběhu sezony odešel prezident Luca di Montezemolo, po něm zase šéf Marco Mattiacci a techničtí experti Pat Fry a Nicholas Tombazis.

Kdysi obávaná značka Ferrari se nyní s novými lidmi snaží dostat z pozadí, kam zapadla. Jenže letos ještě kdovíjaké vyskakování nechystá. A zní to až zvláště, jako co pronesli představitelé při dnešním představování nového monopostu SF15-T.

VIDEO: Oficiální představení nového monopostu Ferrari

„Jsem realista. Nikdo není kouzelník, aby věci změnil, když jsou nezměnitelné,“ řekl nový šéf týmu Maurizio Arrivabene ohledně nadějí na titul. Jinými slovy, s ním moc nepočítají.

„Vzali jsme auto, bylo hotové v prosinci, a udělali jsme na něm úpravy, které jsou podle nás zajímavé. Nechci říkat, že vyhrajeme šampionát, ale určitě chceme vyhrát alespoň dva závody,“ doplnil.

Největší změny mají být především v pohonné jednotce Ferrari, kde tým, proti agregátům Mercedes zaostával. Posun má však nastat i v aerodynamice a především v pozici pilota. Po šesti letech už není v týmu Fernando Alonso, který odešel do McLarenu a jeho post zabral čtyřnásobný šampion z Red Bullu Sebastian Vettel.

Spasitel? Mesiáš? Nový Schumacher? Uvidí se. I on je totiž zatím opatrný.

„Musíme být realisté,“ upozornil německý pilot na to, že vloni Ferrari nevyhrálo ani jeden závod. „Přes zimu došlo k mnoha změnám. Takže myslím, že nejdůležitější je, abychom se v zimních testech co nejrychleji dostali do tempa a pak se začali zlepšovat. Pokud bude situace stejná jako loni, bude těžké bojovat o vítězství. Ale rozhodně to patří k naším cílům. Nejsme tu, abychom končili druzí,“ dodal Vettel.

Chlouba z Maranella z profilu
Chlouba z Maranella z profilu

 
Články odjinud


Články odjinud