Málem přišel o ruku, teď se Kubica vrací do F1. Pomůžou i ropné peníze | iSport.cz
14. listopadu 2018 • 08:55

Málem přišel o ruku, teď se Kubica vrací do F1. Pomůžou i ropné peníze

Autor: ija
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měl před sebou skvělou budoucnost v F1, pak ale při nehodě málem přišel o ruku a musel absolvovat třicet operací. Teď, po osmi letech, stojí třiatřicetiletý Robert Kubica těsně před senzačním návratem do královské automobilové třídy. Jen hodiny prý prvního polského pilota v F1 dělí od podpisu smlouvy se stájí Williams.Podle zdroje z blízkého okolí britské stáje chybí na kontraktu opravdu jen podpisy. „Šance, že Kubica podepíše ještě tento týden, je víc než devadesátiprocentní,“ citoval zdroj uznávaný německý motoristický magazín Auto Motor und Sport.

Ve hře byla ještě role ve vývojového jezdce u Ferrari, kam měl před osudnou nehodou v únoru 2011 namířeno, rodák z Krakova chce ale přímo na závodní trať.

Vedení Williamsu slyší podle polských médií i na to, že tamní petrochemická společnost Orlen je připravena investovat 10 milionů dolarů do stáje, která Kubicu angažuje.

Robert Kubica úspěšně absolvoval na Hungaroringu oficiální testovací jízdy v závodním monopostu Renault
Robert Kubica úspěšně absolvoval na Hungaroringu oficiální testovací jízdy v závodním monopostu Renault

Muž, který v F1 vyhrál jeden závod, kanadskou Grand Prix v roce 2008, jel naposledy závod F1 za volantem monopostu své tehdejší stáje Renault 14. listopadu 2010.

O půl roku později, 6. února 2011, měl v rallye, která byla jeho velkým koníčkem, osudnou havárii, při níž málem zemřel a s jejímiž následky se dodnes potýká.  Kubica to ale nevzdal, závodil v rallye, testoval.

Minulou sezonu začal jako testovací jezdec stáje F1 Renault a později Williams, v letošní sezoně už se s Williamsem zúčastnil závodního víkendu, v pátečním tréninku na Velkou cenu Španělska byl rychlejší než týmový kolega Lance Stroll.

A příští rok už by měl závodit naostro. Jeho stájovým parťákem má být dvacetiletý Brit George Russell.

 
Články odjinud


Články odjinud