Dusno ve formuli! „Idiot“ Ocon odstřelil Verstappenovi výhru, ten ho napadl | iSport.cz
11. listopadu 2018 • 21:10

Dusno ve formuli! „Idiot“ Ocon odstřelil Verstappenovi výhru, ten ho napadl

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenhle moment rozpálil pilota Red Bullu Maxe Verstappena doběla. Ve Velké ceně Brazílie se ve 40. kole dostal před Lewise Hamiltona a vypadalo to, že si dojede pro výhru. Jenže jezdci Mercedesu zpátky do čela pomohl zkrat Sebastiana Ocona z Force India, který jel o kolo zpět a místo toho, aby nechal vedoucího Verstappena projet, pustil se s ním do souboje a vrazil do něj.Verstappen dostal po kolizi hodiny, ocitl se na chvíli mimo trať a propadl se na druhé místo se ztrátou pěti sekund na Hamiltona. Verstappen poté sice s poškozeným vozem dokázal soupeře dotahovat, ale nakonec do cíle dojel 1,5 sekundy za vítězem. Ocon za incident dostal desetisekundovou penalizaci.

Verstappen ještě na trati ukázal Oconovi prostředníček a po závodě si s ním šel kolizi vyříkat v depu a několikrát od něj strčil. "Dneska jsme udělali všechno správně. A pak přijde ten idiot a vyřadí nás, když jede o kolo zpět," řekl Verstappen. "Byl za to potrestán, takže je jasné, kdo chyboval. Já byl potrestán tím, že jsem nevyhrál. Ale třeba za patnáct let se tomu zasmějeme..." dodal.

VIDEO | Takhle si šel Verstappen vyřizovat účty

"Co si proboha Ocon myslel, že dělá? Jasně, jejich auto je na rovinkách rychlé, ale proč závodí s vedoucím jezdcem, když na to nemá rychlost, navíc byl za ním a vrazil do něj z vnitřku," přidal šéf Red Bullu Christian Horner.

Ocon byl stejně jako vedení Force India přesvědčený, že nic špatného neudělal. "Jel jsem za ním dvě kola a v obou jsem byl o dost rychlejší než on. A protože podle pravidel se můžu vrátit do závodu, i když jedu o kolo zpět, tak jsem to udělal," prohlásil Ocon.

VIDEO | Takhle proběhl incident, který připravil Verstappena o výhru

"Maxovo chování po závodě mě překvapilo a musela dokonce zasáhnout FIA (Mezinárodní automobilová federace). Strčil do mě a chtěl mě praštit. To rozhodně není profesionální chování," přidal Ocon.

"Všichni jsme do sportu zažraní a bylo by zvláštní, kdybych mu šel potřást rukou," reagoval Verstappen. "Je mi jedno, co si o mně teď lidé myslí. Jsem vítěz. A když vás takhle připraví o výhru a ještě mají stupidní řeči, tak se mi to prostě nelíbí," prohlásil.

Ocon se totiž hájil tím, že byl rychlejší než pilot Red Bullu, takže ho podle pravidel mohl předjet, i když byl o kolo zpět a s vedoucím Verstappenem nezávodil. "Esteban se nás zeptal, jestli to může udělat, a my mu řekli ano. Měl nové gumy a na nich by byl ještě dalších pět šest kol rychlejší," uvedl šéf Force Indna Otmar Szafnauer.

"V jednu chvíli už to vypadalo, že jsme prohráli, protože jsme měli problém s motorem," uvedl Hamilton. "Souboj Maxe s Oconem mě nepřekvapil. Oba závodili, i když ne o stejné místo. Max prostě jezdí na hraně a tak to prostě chodí, že se někdy spálí," dodal.

 
Články odjinud


Články odjinud