17. června 2022 • 13:00

F1 v Montrealu: méně skákání, štědrý Hamilton i nepříjemná vzpomínka

Autor: Daniel Konečný
Vstoupit do diskuse
0
 • Video se připravuje ...

  Po třech letech na známé adrese. Formule 1 se vrací na okruh Gillese Villeneuva a zájem je enormní. Lístky byly pryč za 90 minut! „Být zpět je skvělé. Celé město závodem žije a komunita formule 1 Montreal naprosto zbožňuje!“ shrnul náladu v paddocku Günther Steiner, šéf Haasu. Samotný závod by měl díky nové direktivě FIA nabídnout méně skákání, Pierre Gasly lajkuje a Lewis Hamilton je dobrák od kosti. To vše v tradičním preview iSport.cz.

 • Rovinky, šikany a vlásenka!

  Délka trati: 4,361 km
  Počet kol: 70
  Počet zatáček: 14
  Traťový rekord: 1:13,009 – Valtteri Bottas, 2019
  Pneumatiky: nejměkčí sada C3–C5

  Jak vypadá snová premiéra? O tom by mohl Gilles Villeneuve vyprávět. Když se totiž v roce 1978 poprvé v rámci formule 1 jelo na městském okruhu v Montrealu, dokázal domácí miláček ve voze Ferrari zvítězit. O čtyři roky později slavný jezdec ovšem tragicky zahynul při kvalifikaci Velké ceny Belgie a montrealský okruh byl po něm pojmenován. „Tato trať je o síle a brzdách. Čtyři dlouhé rovinky, 60 % kola na plný plyn, ale taky několik velice pomalých zatáček. To je okruh v Montrealu,“ soudí bývalý jezdec formule 1 Mark Webber.

 • Dost skákání!

  Záběry na Lewise Hamiltona, jak se s velkou námahou souká ze svého Mercedesu po Velké ceně Ázerbájdžánu, obletěly svět. „Modlil jsem se, aby už byl konec,“ přiznal ohromné bolesti zad sedminásobný šampion. „Stříbrné šípy“ následně hlasitě volaly po změně pravidel, aby k podobným situacím již nedocházelo a reakce ze strany FIA opravdu přišla. „V zájmu bezpečnosti sportu se FIA rozhodla zasáhnout. Po poradě s doktory jsme došli k závěru, že ve sportu, kde se běžně jezdí rychlostí kolem 300 kilometrů za hodinu, není podobné poskakování akceptovatelné. Přípustné limity poskakování budou určeny před třetím volným tréninkem v Montrealu. Vozy, které limity nesplní, budou diskvalifikovány,“ stojí v prohlášení federace. Skutečný efekt direktivy se brzy dozvíme.

 • Pierru Gaslymu se to líbí

  Šestadvacetiletý Francouz jezdící za Alpha Tauri se stal kultovní postavou internetu. Stačila mu k tomu úplná maličkost. Lajkovat příspěvky. „Liked by Pierre Gasly“, tedy v překladu „líbí se Pierru Gaslymu“ se stalo natolik ikonickým, že ve své prezentaci na sociálních sítích toto heslo používají i konkurenční týmy či letecká společnost Ryanair. Sám jezdec si z toho nedělá těžkou hlavu a naopak vtipně ukázal, že čím víc telefonů, tím víc lajků.

 • Štědrý Hamilton

  Stále závodící legenda formule 1 je často kritizována za to, že o změnách pouze hlásá, ale nekoná. Tento názor však tvrdě vyvrací nový žebříček The Sunday Times, které srovnaly největší filantropy ve Velké Británii. Jezdec Mercedesu se s příspěvkem takřka 900 milionů korun v nedávných měsících umístil na pátém místě! Během roku tak Hamilton rozdal přes 7 % svého celkového jmění.

 • Nepříjemná vzpomínka ožívá?

  Velká cena Kanady roku 2011 se navždy zapsala do historie formule 1 jako nejdelší závod v historii, který po 4 (!) hodinách vyhrál Jenson Button. Současná pravidla dovolují maximálně tříhodinové závody, takže tento rekord již zdá se nebude nikdy překonán. Předpověď počasí pro tento víkend však nevypadá optimisticky. Již ve čtvrtek odpoledne místního času bylo pro Montreal vydáno varování před silnými bouřkami a i možnými tornády. Déšť by měl trať zasáhnout i v pátek a v sobotu. Pouze závodní neděle vypadá (zatím) bez hrozby srážek.

 • Program o víkendu

  Pátek 17. června:

  20:00 – 1. trénink, 23:00 – 2. trénink

  Sobota 18. června:

  19:00 – 3. trénink, 22:00 – kvalifikace

  Neděle 19. června:

  20:00 – závod

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud