6. července 2022 • 14:47

Monopost: Někdy je opatrnosti příliš. Pro titul si jde Verstappen, říká Enge

Autor: Daniel Konečný
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Podry: Ivánku, co říkáš na třetí kolo, kamaráde? 25 alibistů a práce taková, že teda fakt nevim…
SESTŘIH: Nottingham - West Ham 1:0. Souček a Coufal stále bez bodu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Silverstone. Trať, na níž začal celý příběh Formule 1, nabídla o uplynulém víkendu naprosto nezapomenutelný závod. „Možná jeden z nejlepších vůbec,“ bavila Velká cena Velké Británie i Tomáše Engeho, jediného Čecha, který kdy závodil v královně motorsportu. Zkušený závodník se v dalším díle podcastu Monopost vyjádřil i k samotné bezpečnosti sportu, tahům Ferrari a v neposlední řadě i absenci modelek.Nebýt svatozáře, skončily by nehody Roye Nissanyho a Kuan-jü Čoua takřka jistě fatálně. „Už při zavedení bylo jasné, že jde o správnou věc. Od svého uvedení v roce 2018 už zachránila spoustu životů,“ chválí bezpečnostní prvek Tomáš Enge.

Český závodník však kromě bezpečnosti současné Formule 1 rozebral i závod na Silverstone, tahy Ferrari, zlepšující se formu Mercedesu a šance Lewise Hamiltona na senzační obrat.

Rubrika „píchlá guma“ se tentokrát věnovala absenci grid girls, tedy modelek, které zkrášlovaly startovní pole. „Krásné ženy vždy k závodění patřily, ale doba se mění a nyní si zase o to víc vychutnáme krásné monoposty,“ vidí na změně pozitivum legenda českého motorsportu.

Všechny díly Monopostu najdete na iSport.cz/podcasty, ve všech podcastových aplikacích a YouTube deníku Sport. Monopost je pořad a podcast o Formuli 1 a jejích příbězích, hvězdách a poražených. Diskuze s redaktory a spolupracovníky Sportu a rozhovory s osobnostmi motorsportu o aktuálním dění a dalších zajímavostech F1.

0:00-13:16 Bezpečnost ve Formuli 1

13:17-29:37 Velká cena Velké Británie

29:38-37:26 Vyhlídky do zbytku sezony

37:28-40:56 Píchlá guma: Grid Girls

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud