Massův mechanik o práci nepřijde | iSport.cz
30. září 2008 • 07:11

Massův mechanik o práci nepřijde

Autor: ČTK
Felipe Massa ujíždí z boxu s tankovací hadicí.
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mechanik stáje Ferrari, který chybou v boxech připravil v nedělní Velké ceně Singapuru formule 1 Felipeho Massu o možné vítězství, se nemusí bát, že přijde o práci. Prohlásil to šéf týmu Stefano Domenicali."Vyhráváme i prohráváme společně. Na téhle naší filozofii nic nezmění ani jedna nešťastná chyba," citovala Domenicaliho agentura AP.

Mechanikova chyba může brazilského jezdce stát titul mistra světa, protože Massa nebodoval a tři závody před koncem sezony ztrácí na lídra šampionátu Lewise Hamiltona z McLarenu sedm bodů.

Podle Domenicaliho tým incident z prvního nočního závodu v historii F1 prošetří. Ferrari jako jediná stáj používá elektronické zařízení, které po dočerpání paliva a odpojení hadice dává jezdcům signál k odjezdu z boxů, a potíže s ním nemá v letošní sezoně poprvé.

Při Velké ceně Evropy vyrazil z boxů dříve mistr světa Fin Kimi Räikkönen a utrženou palivovou hadicí zranil jednoho z mechaniků.

"Tentokrát jsme však nepoužívali automatický systém, mechanik dával jezdcům zelenou manuálně," prohlásil šéf stáje. "V boxech bylo hodně vozů a v takových chvílích je to lepší. Bohužel se stala chyba. Musíme naše zastávky v depu přezkoumat," dodal.

Vedoucí Massa dostal ve 20. kole příliš brzy signál k opuštění stanoviště v boxech a vytrhl hadici na doplnění paliva. Navíc s vlajícím torzem tankovacího zařízení takřka způsobil kolizi s jiným právě projíždějícím vozem.

Z uličky v boxech sice mířil jako první, ale na jejím konci musel počkat, než přispěchají mechanici a s obtížemi vyprostí zaklíněný kus hadice. Na trať vyjel jako beznadějně poslední a ještě následně musel za trest kvůli nebezpečnému výjezdu z depa jednou projet boxy.

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud