VC Kanady prý může zachránit pouze vláda | iSport.cz
9. října 2008 • 09:31

VC Kanady prý může zachránit pouze vláda

Autor: ČTK
f1
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pouze podpora vlády může vrátit Velkou ceny Kanady do kalendáře formule 1. Uvedl to dosavadní organizátor závodu, kterým je společnost Normand Legault.Podle ní pořádání Grand Prix přestalo být pro soukromou firmu ekonomicky výhodné. O vyřazení Velké ceny Kanady informovala ve středu Mezinárodní automobilová federace FIA.

Podle prohlášení Normand Legault nemohl bez podpory vlády, tak jak je tomu u většiny Velkých cen, závod fungovat. Společnost se proto pokusila s FIA dohodnout na méně nákladné verzi, všechny návrhy ale Mezinárodní automobilová federace zamítla.

Mluvčí společnosti Paul Wilson uvedl, že kanadská vláda už začala s promotérem formule 1 Berniem Ecclestonem jednat o podmínkách návratu montrealského závodu do kalendáře formule 1.

"Michael Fortier (ministr veřejných prací a vládních služeb) už na tom začal pracovat. Pokud řeknou, že to je pro provincii a stát prospěšné, pomůžeme jim," řekl agentuře Reuters.

Témata:  sport, motorismus, f1, kanada
Články odjinud


Články odjinud