Nenasytné Ferrari | iSport.cz
21. prosince 2008 • 14:43

Nenasytné Ferrari

Autor: ahm
Monopost Ferrari.
TOP VIDEA
Sparta - České Budějovice: Čolič srazil Kozáka, sudí penaltu nepíská Sparta - České Budějovice: Čolič srazil Kozáka, sudí penaltu nepíská
Kometa Brno - Mountfield HK: Zaťovič zkompletoval hattrick a rozhodl, 3:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Zaťovič zkompletoval hattrick a rozhodl, 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bernie Ecclestone, šéf formule 1, v listu Times napadl stáj Ferrari. Prozradil, že Italové od něj dostávají už pět let bonus 80 milionů dolarů. Jakékoli cifry byly dosud naprosto tajné.Proč se Ecclsetone do Italů pustil? Šéf Ferrari Luca di Montezomolo totiž před pár dny prohlásil, že anglický miliardář, kterému je 78 let, by měl jít do důchodu.

Na oplátku Ecclestone ve včerejším vydání deníku Times tvrdí, že formule 1 dává italské stáji mnohem víc peněz, než by bylo běžné.

„Oni přesně vědí, o jakou částku jde,“ říká. „Nejsou hloupí, i když bůhvíjak chytří mi taky nepřijdou,“ naváží se Ecclestone do prestižní stáje.

V zákulisí se vždy mluvilo tom, že Ferrari se dostává lepšího zacházení, ale nikdo nikdy přesnou cifru neprozradil. Tabu prolomil až nyní zřejmě pořádně naštvaný Ecclestone.

Bernie EcclestoneBernie EcclestoneFoto Čtk/AP

Di Montezomolo totiž před pár dny prohlásil, že financování formule 1 funguje za ne příliš transparentních podmínek, že soutěž je řízena diktátorsky. A navíc vznesl požadavek, aby se ze zisku seriálu mezi stáje rozdělovaly vyšší finanční částky. Podle neoficiálních informací by stáje od Ecclestonea před startem nového ročníku nejraději získaly po 50 milionech.

„Vyšší částky? To ale nejspíš nemyslel těch osmdesát milionů, které by nikdo jiný než on nedostal!?“ vypálil po něm Ecclestone a začal slovní válku.

Víc peněz Italové podle všeho dostávají od roku 2003, kdy hrozil odchod některých stájí ze seriálu. „Těch osmdesát milionů, to je cena za jejich loajalitu,“ říká nyní Ecclestone. „Tu jsem si za ty peníze koupil.“

„Nechápu, proč mluví o tom, že by se mělo rozdělovat víc peněz. Proč nepřijde a nenavrhne, že se o ty svoje s ostatními stájemi rozdělí,“ popichuje Ecclestone soupeře. „To je přesně to, co by měl přece udělat.“

Ferrari podle deníku Times odmítlo Ecclestoneova slova jakkoli komentovat.

 

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud