Hondu zachrání milionář? | iSport.cz
28. prosince 2008 • 12:37

Hondu zachrání milionář?

Autor: ČTK
Honda
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mexický miliardář Carlos Slim se zřejmě stane zachráncem týmu Honda v mistrovství světa vozů formule 1. Japonská automobilka oznámila na počátku prosince odchod z prestižního šampionátu kvůli světové ekonomické krizi a nabídla stáj k prodeji.Jejím novým majitelem se nyní pravděpodobně stane vlastník telekomunikační společnosti Telmex, který je podle amerického ekonomického časopisu Forbes nejbohatším mužem světa.

Osmašedesátiletý Slim údajně získal tým F1 za jediný dolar. Italský deník La Stampa citoval jeho vyjádření, že obchod ještě není definitivně uzavřen.

"Ale dvě věci jsou jasné: tým je zachráněn a jezdci pro příští sezonu budou Jenson Button a Bruno Senna, který nahradí Rubense Barrichella," uvedl Slim.Roční rozpočet stáje Honda se pohybuje kolem 400 milionů dolarů (více než 7,5 miliardy korun).

Témata:  sport, formule, honda
 
Články odjinud


Články odjinud