Toro Rosso angažovalo Buemiho | iSport.cz
9. ledna 2009 • 17:26

Toro Rosso angažovalo Buemiho

Autor: ČTK
Buemi
TOP VIDEA
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0 Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Švýcarský pilot Sebastien Buemi bude jezdit v této sezoně ve formuli jedna za tým Toro Rosso. O dvacetiletém jezdci se v minulých týdnech spekulovalo a dnes jeho angažmá stáj využívající motory Ferrari oficiálně potvrdila.Buemi v minulé sezoně závodil v sérii GP2 a byl záložním jezdcem v týmu Red Bull Racing, sesterské stáji Tora Rossa.

Rodák z Aigle bude třetím pilotem týmu s téměř totožným křestním jménem. Minulou sezonu byli kolegy Francouz Sebastien Bourdais a Němec Sebastian Vettel, jenž bude od letoška jezdit za Red Bull.

Bourdais doufá, že v týmu zůstane. Ovšem vedení stáje už testovalo i Japonce Takuma Sata a zatím ještě definitivně neoznámilo, kdo bude Buemiho partnerem. Nová sezona F1 začne 29. března v australském Melbourne.

Buemi bude prvním švýcarským pilotem ve formuli jedna od nepříliš úspěšného působení Jeana-Denise Deletraze v týmu Pacific Ford v roce 1995.

 
Články odjinud


Články odjinud