Schumacher prožívá peklo a je pro smích | iSport.cz
6. dubna 2010 • 05:10

Schumacher prožívá peklo a je pro smích

Autor: pv
Michael Schumacher je po návratu zatím pro smích
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takhle hořký návrat do formule 1 si legendární pilot Michael Schumacher (41) nepředstavoval. Ve všech třech letošních Grand Prix nezářil tak, jak by od něj každý očekával. Ba naopak.Vůbec se mu nedaří a zatím je jen pouhým stínem toho nepřekonatelného Němce, který před třemi roky opustil formuli 1.

Schytává direkty ze všech stran. Od novinářů, fanoušků, ale i stájového kolegy Nica Rosberga. Ten Schumachera poráží v kvalifi kacích i v závodech. V Malajsii Rosberg vybojoval třetí místo a pomalu se stává ve stáji Mercedes jedničkou.

„Držím Nicovi palce. Je to skvělý výsledek,“ řekl stroze Schumacher, který v neděli odkroužil jen deset kol. Pak se z trati poroučel kvůli uvolněné matici na zadní pneumatice.

Michael Schumacher se svým Mercedesem při tréninku na Velkou cenu AustrálieMichael Schumacher se svým Mercedesem při tréninku na Velkou cenu AustrálieFoto ČTK/AP

Schumacher, který bere za sezonu 180 milionů korun, zatím strádá a na kontě má jen devět bodů ze tří Velkých cen. Média i fanoušci tak dávají sedminásobnému šampionovi pořádně na frak.

„Jsi moc starý! Neměl ses už vracet. Na formuli 1 už nemáš,“ křičí novinové titulky po celém světě. Schumacher je každému jen pro smích. Přitom před sezonou prohlásil, že chce bojovat o titul mistra světa.

Na trati mu ale dávají zabrat i nezkušení mladíci z podprůměrných týmů. Němcův risk vrátit se po třech letech do F1 je tak zatím velkým krokem vedle. Schumacher má u Mercedesu smlouvu na tři sezony.

Už teď se ale ze zákulisí ozývá, jestli vůbec slavný závodník neskončí už v průběhu téhle sezony. „Budu bojovat. Jen tak se nevzdám!“ hlásí Schumacher sebevědomě.

 
Články odjinud


Články odjinud