Massa prolétl Prahou a poškádlil nové Ferrari | iSport.cz
5. května 2010 • 13:50

Massa prolétl Prahou a poškádlil nové Ferrari

Autor: ČTK
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTO - Felipe Massa usedl do zbrusu nového modelu Ferrari 458 Italia, nastartoval a pořádně sešlápl plyn. Salónem v Dejvicích se ozval zvuk 579 koní. Brazilec poprvé v kariéře navštívil Prahu a otevřel nový showroom firmy, v jejíž barvách závodí v seriálu mistrovství světa vozů formule 1.V Praze se objevil poprvé, program měl připravený na minuty. "Bohužel tady nemohu zůstat déle, ale snad se vrátím. Město vypadá hezky a příjemně," prohlásil, třebaže do Dejvic přijel přímo z letiště a po pár hodinách zamíří do Barcelony, dějiště dalšího víkendového závodu seriálu mistrovství světa.

S cestováním měl ale Massa, a nejen on, v minulých týdnech problémy. Po přerušení letecké dopravy nad Evropou kvůli sopečnému prachu zůstal o něco déle v Číně, dějišti minulého závodu šampionátu. Větší problémy ale měli mechanici, kteří neměli jak dostat materiál do Evropy.

"To byl velký problém, bylo to hodně složité a na několik dní nás to poznamenalo. Já měl ještě štěstí, dostal jsem se do Nice," uvedl Massa, který bydlí v nedalekém Monaku. "Pocítila to ale doprava aut," prohlásil. To se ale na výkonu týmu moc neprojevilo, na nedávných testech ve Valencii byly rudé monoposty nejrychlejší.

Brazilský pilot F1 Felipe Massa v Praze s novým modelem Ferrari 458 ItaliaBrazilský pilot F1 Felipe Massa v Praze s novým modelem Ferrari 458 ItaliaFoto Michal Beránek SPORT

Podobných akcí jako dnes má několik do roka. "Je to fajn vidět nové lidi a různé země. Nemůžu pořád jen řídit auto, potřebujeme takové PR akce," řekl muž, který barvy Ferrari hájí už od roku 2006. Loni ale měl pauzu po zranění hlavy pružinou, uvolněnou z vozu krajana Rubense Barrichella. Letos se zatím hledá, ale už dvakrát ze čtyř závodů byl na stupních vítězů.

Změny ve formuli, například zákaz tankování v průběhu závodu, bere s nadhledem. "Každý rok nastanou změny, kdysi jsme měli jinou aerodynamiku, jezdili jiné časy. V minulosti jsme mohli tankovat, teď nemůžeme, prostě to tak je," uvedl.

Brazilský pilot F1 Felipe Massa v nablýskaném ferrari
Brazilský pilot F1 Felipe Massa v nablýskaném ferrari

"Je to rozdíl, kvalifikaci totiž jedeš s nejrychlejším možným autem, v závodu pak ale s těžkým vozem, který se jinak chová, opotřebovávají se pneumatiky. Alespoň se ale musíme učit," mávl rukou.

Věří, že se do bývalé formy dostane sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, který se letos do šampionátu vrátil po třech letech pauzy. I Němec zatím nejezdí úplně podle svých představ. "Je to pro něj velká výzva. Tři roky byl pryč, potřebuje trochu času se dostat zpátky," řekl Massa.

Upozornil i na věk, Schumacherovi totiž bylo v lednu 41 let. "Je starší, což mu v návratu nepomůže. Takže dostat se na úplnou špici po třech letech pauzy nebude vůbec snadné," podotkl Massa. "Ale je to skvělý pilot a můj názor je, že se bude zlepšovat," dodal Brazilec.

Témata:  sport, formule, 1, praha, ferrari, massa
 
Články odjinud


Články odjinud