Ferrari se případný trest doví v září | iSport.cz
3. srpna 2010 • 09:11

Ferrari se případný trest doví v září

Autor: ČTK
Fernando Alonso se svým Ferrari při tréninku na Velkou cenu Austrálie
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světová rada motoristického sportu rozhodne o případných dalších sankcích pro stáj formule 1 Ferrari na zasedání 8. září v Paříži. Italskému týmu hrozí trest za zakázanou týmovou režii při Velké ceně Německa."Na základě zprávy od traťových komisařů se prezident FIA rozhodl předat případ do rukou Světové rady," citovala prohlášení Mezinárodní automobilové federace agentura Reuters.

Disciplinárního řízení se však prezident FIA Jean Todt účastnit nebude, protože v minulosti dlouhá léta působil v čele Ferrari.Ferrari porušilo pravidla předminulý týden při Velké ceně Německa na okruhu v Hockenheimu.

V čele závodu jedoucí Felipe Massa dostal od vedení stáje příkaz, aby nechal vyhrát týmového kolegu Fernanda Alonsa. Týmová režie je přitom ve formuli zakázaná.

Italský tým už za své jednání dostal od traťových komisařů pokutu 100.000 dolarů. Podle pozdějšího vyjádření Carlose Gracii, jednoho ze sedmi viceprezidentů FIA, už Ferrari žádný další postih nehrozí.

Témata:  sport, formule, ferrari, trest
 
Články odjinud


Články odjinud