Seberte Ferrari body, říká bývalý šéf FIA Mosley | iSport.cz
22. srpna 2010 • 16:07

Seberte Ferrari body, říká bývalý šéf FIA Mosley

Autor: ČTK
Max Mosley
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) Max Mosley má v aféře kolem týmové režie Ferrari jasno - podle pravidel by měl následovat odpočet bodů. Světová rada bude prohřešek italského týmu F1 při Velké ceně Německa projednávat 8. září v Paříži."Obě auta a jezdci by měli přijít o body," řekl dlouholetý šéf FIA Mosley listu Welt am Sonntag. "Nebudu dávat žádné doporučení, ale z dosud zjištěných faktů je jasné, že po pokutě musí následovat i sportovní sankce," uvedl Angličan, jehož v čele FIA loni vystřídal Jean Todt.


Ferrari se bude Světové radě zodpovídat ze zjevné týmové režie na Hockenheimringu, kde se Brazilec Felipe Massa nechal předjet španělským kolegou z týmu Fernandem Alonsem, jenž je lépe postavený v mistrovství světa.

Italská stáj slavila double, ale bezprostředně po závodě musela zaplatit pokutu 100.000 dolarů a hrozí jí i další trest.

 
Články odjinud


Články odjinud