VC Koreje skoro na hodinu přerušil déšť | iSport.cz
24. října 2010 • 08:31

VC Koreje skoro na hodinu přerušil déšť

Autor: ČTK
Kvůli hustému dešti se nejelo.
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hustý déšť na téměř hodinu zastavil první závod vozů formule jedna v Koreji. Kvůli nepříznivému počasí byl start na okruhu Jon-kam odložen o deset minut a jezdci poté vyrazili na trať za safety carem. Déšť ale postupně houstl a závod byl po třech kolech přerušen červenými vlajkami. "To jsou nejhorší podmínky, v kterých jsem v životě jel," prohlásil Fernando Alonso. "Na rovinkách jsou úplná jezera, nevidím ani přední kola. Člověk jede úplně poslepu a jen čeká, do čeho vrazí," připojil se Jenson Button.

Čekání na zlepšení podmínek pak trvalo skoro hodinu.

V 9:05 SELČ byl potom závod znovu odstartován, třebaže úplně pršet nepřestalo a vozy za sebou dál zanechávaly takřka neprůhlednou vodní clonu.

Premiérová Velká cena Koreje je sedmnáctým z devatenácti závodů letošního mistrovství světa.

Sobotní kvalifikaci vyhrál Němec Sebastian Vettel, do první řady na startu se postavil i jeho kolega z týmu Red Bull Australan Mark Webber.

"Vůbec ho nevidím," stěžoval si před přerušením závodu Alonso, který jezdil za Webberem na třetí pozici.

Témata:  sport, formule, korea
 
Články odjinud


Články odjinud