VIDEO: Smrt pod koly! Rossi přejel kamaráda Simoncelliho (†24) | iSport.cz
24. října 2011 • 04:59

VIDEO: Smrt pod koly! Rossi přejel kamaráda Simoncelliho (†24)

TOP VIDEA
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
Spokojený Guľa: Beauguel byl hodně platný, pak se nechal trochu unést
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byli velcí kamarádi. Hecovali se, na trati si nedali nic zadarmo. O to víc je pro Valentina Rossiho tragická smrt motocyklového závodníka Marca Simoncelliho zdrcující. „Můj bože,“ hlesl jen, když se po druhém kole GP Malajsie vrátil do boxů. Zatímco italský jezdec vyvázl bez zranění, další účastník nehody Colin Edwards si vykloubil levé rameno.Za to neštěstí nemohl, přesto na něj nezapomene. Okruh opouštěl v slzách a žádosti o rozhovor odmítal. Právě mu umřel kamarád, jemuž kdysi radil a který ho dříve tak zbožňoval.

„Valentino je z té nehody hodně otřesen. Je to silný chlapík, ale tento incident je pro něj obrovskou tragédií,“ omluvil ho Vittoriano Gureschi, manažer továrního týmu Ducati.

Podle doktora Michela Macchiagodeniho to totiž byla jeho přední pneumatika, která najela na Simoncelliho hlavu a způsobila mu smrtelná zranění.

„Marco byl skutečně výjimečnou osobností,“ vyjádřil soustrast Gureschi. „Byl to člověk, který dokázal být s každým kamarád, přičemž bezmezně miloval tento sport,“ dodal.

Rossi nebyl po zrušeném závodě schopný slova. Co cítí v souvislosti se smrtí svého kamaráda, napsal až později na internetu.

Byl jako můj bratr, smutní Rossi

„Rozhodl jsem se, že budu vzpomínat na Simoncelliho s úsměvem, který on vždycky nosil na tváři. Jsi skvělý a já tě budu mít navždy ve svém srdci,“ napsal na svůj facebookový profil italský jezdec.

"Sic (Simoncelliho přezdívka) byl jako můj mladší bratr. Byl silný na trati, milý v životě. Pořád tomu nemohu uvěřit, bude mi chybět," poslal i na Twitter.

Několikanásobný šampion byl pro Simoncelliho velkým vzorem, jeho plakáty měl vylepené po celém pokojíčku. A když Simoncelli pronikl do světa rychlých motocyklů, starší kamarád se stal jeho učitelem.

VIDEO: Rossi přejel kamaráda Marca Simoncelliho

Tragická nehoda Marka Simoncelliho

Častokrát spolu trénovali, fyzicky se v zimě připravovali na další sezonu. Rossi velmi důsledně sledoval jeho kariéru, snažil se ho upozornit na některé chyby. Prý to byl i on, kdo stáji Honda navrhoval, aby Simoncelliho angažovala.

„Dlouho mi radil. Ale od té doby, co jsem přišel do MotoGP, už se mi nevěnoval. To je však normální, vždyť jsem se stal jeho soupeřem. V soukromém životě mimo závodní okruhy se samozřejmě bavíme,“ vyprávěl Simoncelli deníku Sport.

Zvládne pokračovat v kariéře?

Přestože Rossi vyvázl z nedělního incidentu nezraněn, věděl, že je zle. Vracel se z trávníku zpět na trať, ohlédl se a když viděl těžce se sbírajícího Edwardse a na trati bezvládně ležícího Simoncelliho bez helmy, chytil se jen nešťastně za hlavu.

Američan Colin Edwards odchází z lékařského vyšetření. Edwards spolu s Rossim přejel Marka SimoncellihoAmeričan Colin Edwards odchází z lékařského vyšetření. Edwards spolu s Rossim přejel Marka SimoncellihoFoto Reuters

Jakmile byl pak závod zrušen, zajel do boxů a rozplakal se. Místo tradičních vtípků, které si se svým krajanem vyměňoval, se vše ponořilo do smutku a spekulací, zda bude devítinásobný mistr světa po takovéto události ještě pokračovat v kariéře.

Hůře než Rossi po nešťastné kolizi dopadl Colin Edwards. Americký jezdec na yamaze narazil do Simoncelliho a ihned spadl. Edwards se pal chytil za rameno, jež si vykloubil. Poranění mu lékaři pod anestetiky spravili.

Ani on se nechtěl zásadněji k tragédii vyjadřovat. Ze singapurského okruhu se za doprovodu tiskové mluvčí přesunul do amerického Texasu, kde bydlí. „Tam se začne zotavovat. Jeho myšlenky a modlitby směřují k rodině Marca Simoncelliho,“ znělo tiskové prohlášení týmu Yamaha Monster Tech 3.

Přítelkyni Marka Simoncelliho se snaží utěšit jeden z televizních techniků týmu
Přítelkyni Marka Simoncelliho se snaží utěšit jeden z televizních techniků týmu

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud