Takhle zní 2988 motorek! Abraham a spol. vzdali čest Simoncelimu | iSport.cz
14. října 2013 • 12:50

Takhle zní 2988 motorek! Abraham a spol. vzdali čest Simoncelimu

Autor: ivp, jrš
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
NOVÁ GENERACE (2. díl): Uvnitř akademie FAČR. Jak fungují a proč jsou revoluční
Teplice - Liberec očima redaktora: Jaká opatření musel dodržovat? Co ohlasy?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Karel Abraham, čerstvý mistr Red Bull Rookies Cupu Karel Hanika nebo vítěz loňského ročníku Manx Grand Prix Kamil Holán. Ti všichni nechyběli v neděli na Masarykově okruhu v Brně při uctění památky zesnulého jezdce Marka Simoncelliho. Vzpomínkové jízdy, kterou podpořil ze Sepangu Valentino Rossi se účastnilo hned 2988 motocyklů. Jde o nový rekord!Na dálku je z okruhu v Sepangu podpořil devítinásobný šampion Valentino Rossi. Ten v přímém přenosu během warm-up závodu MotoGP ukázal divákům do televize tabulku s českým a anglickým nápisem: „Díky všem motorkářům za podporu memoriálu Marca Simoncelliho v Brně.“

A když všechny stroje v neděli vyjely po dráze na Masarykově okruhu ke dvěma kolečkům na počest Marka Simoncelliho, zastavilo se počítadlo na čísle 2988 motocyklů.

Tím účastníci více jak dvojnásobně překonali dosavadní rekord o počtu motocyklů na dráze. „Běžná závodní kapacita dráhy v tu chvíli byla překročena víc jak padesátinásobně,“ uvedla výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

VIDEO: Jízda motorkářů na počest Marka Simoncelliho

 

„Celá akce měla skvělou atmosféru. Musím všem účastníkům poděkovat, hodně z nich jelo z velké dálky, měli jsme tu dokonce i zahraniční účastníky,“ dodala. Na dráhu vyjela i taková jména jako Karel Abraham, Karel Hanika, Ondřej Ježek, nebo loňský vítěz Manx Grand Prix Kamil Holán.

„Nechali jsme vytisknout dva a půl tisíce pamětních samolepek, ty ale došly. Takže lidé, kteří přijížděli až těsně před rekordem, museli dostávat starší verzi, na které neodpovídá datum akce,“ popsal zájem o akci i prezident Abajafans Jiří Dočekal.

O akci informovaly italské servery, některé z nich uváděly i fotogalerii z nedělního setkání. „Moc jsem si přál vyjet bednu pro Marka. To se nakonec nestalo,“ tvrdil Rossi, který v GP Malajsie skončil na čtvrtém místě. Po závodě však vzal vlajku s číslem 58 a objel s ní kolo. „Ztratil jsem velmi dobrého kamaráda, pořád mi moc shází,“ uvedl Rossi v rozhovoru pro motorcyclenews.com.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy by mohla pokračovat od 25. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud